Ирска зауставила Португал

twitter/printscreen

Репрезентације Ирске и Португала подијелили су бодове (0:0) у утакмици групне фазе квалификација за Свјетско првенство.

Навијачи Србије надали су се побједи Ирске, јер би у том случају и реми њихове репрезентације у Португалу био довољан (недеља 20.45).

Иако су били аутсајдери на мечу, Ирци су добро намучили Португал. Била је ово страшна борба обје репрезентације.

Навијачи у Даблину пружали су огромну подршку својим миљеницима који су били више него достојан ривал фаворизованом Португалу.

Главни играч Португала, Кристијано Роналдо имао је већ у првом полувремену неколико шанси да доведе свој тим у вођство, ипак није успио у својој намјери.

С друге стране, Робинсон је имао двије озбиљне шансе за Ирску, мало је фалило да матира противничког голмана.

У другом полувремену гледали смо сличне ситуације.  Поново је Роналдо предводио Португал, док су Ирци показивали огромну борбеност.

Португалски суперстар имао је сјајну шансу главом у 66. минуту, ипак лопта је отишла поред гола.

У 81. минуту меча, искусни дефанзивац Пепе добио је црвени картон што аутоматски значи да неће бити у оптицају за меч са Србијом.

До краја меча било је још пар шанси, али без промјене резултата,

У Групи А, Србија и Португал имају по 17 бодова, ипак Португалци су на првом месту због гол разлике, тако да наши момци морају да јуре тријумф ако желе прву позицију и директан пласман на СвјАетско првенство.