Ајнтрахт након драме и пенала освојио ЛЕ, други европски трофеј за тим из Франкфурта!

Фудбалетри Ајнтархта из Франкфурта освојили су Лигу Европе

Ајнтрахт је вечерас у великом финалу у Севиљи надиграо Глазгов Ренџерс након пенала са 5:4, укупно 6:5.

Резултат у регуларном току био је 1:1.

Ово је за екипу из Франкфурта други европски трофеј након што су 1980. освојили Куп Уефа.

У првом полувремену на крцатом „Санчез Писхуану“ видјеи ско по неколико добрих покушака на обје сзране, али се резултат није мијењао.

Први до вођства у наставку дошао је Ренџерс и то након грешке одбране Ајнтрахта када је Џо Арибо искористио ситуацију и „Полицајце“ довео до вођства.

Тачно 12 минута касније Ајнтрахт је упсио да поравна преко Рафаела Сантоса Боре коме је асистирао српски фудбалер Филип Костић.

И након тога играло се прилично изједначено, па је резултат након регуларних 90 минута остао 1:1 и ушло се у продужетке.

У продужецима је такође било прилично мирно, али је Ренџерс у 118. минуту пропустио велику прилику преко Кента. Тада је сјајно интервенисао Трап.

Како меч није ријешен ни у продужецима, пенали су одлучивали побједника.

Ту је за Ренџерс трагичар био Арон Рамзи који је промашио пенал у четвртој серији док су сви извођачи за Ајнтрахт били прецизни.