ASK: Vrijednost neprijavljenih satova Mila Đukanovića nije mala, slijedi razgovor sa tužilaštvom

Foto: Jutjub printskrin/NOVA S

Vrijednost imovine koju bivši predsjednik države Milo Đukanović nije prijavio Agenciji za sprečavanje korupcije nije mala i u narednim danima će nadležni u toj instituciji razgovarati o tome i sa tužilaštvom, kazao je direktor ASK Dušan Drakić.

On je rekao da je Agencija za sprečavanje korupcije utvrdila da je Đukanović podnio toj agenciji netačne i nepotpune izvještaje, jer nije prijavio pokretnu imovinu vrijednosti veće od 10.000 eura.

U pitanju je vrijedna kolekcija satova.

Ono što je bitno je da smo utvrdili tačno stanje pokretne imovine izvještaja i utvrdili jasno stanje i jasnu povredu zakona“, kazao je Drakić.

Nijesu prihvaćene Đukanovićeve tvrdnje da su u pitanju pokloni iz prethodnog perioda.

Svaki javni funkcioner je dužan da prijavi u godišnjem izvještaju svaku pokretnu imovinu čija je vrijednost preko 10.000 eura. Kod četiri od sedam stvari je vrijednost nesumnjivo preko toga iznosa i morala je biti upisana u karton. Imovina nije male vrijednosti i narednih dana ćemo razgovarati sa nadležnim organima, prije svega sa tužilaštvom“, kazao je Drakić.

Bonus video:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest