(ВИДЕО) Душан Тадић погођен чашом пива у лице усред меча

Капитен фудбалске репрезентације Србије, а и амстердамских „копљаника“, водио је своју екипу до нове победе у холанском шампионату, али тек након што су му „на жуљ“ стали навијачи ривала.

Ајакс је, наиме, гостовао Тадићевом бившем клубу, Гронингену, који је повео у 20. минуту голом Ларсена, да би потом српски ас ступио на сцену.

И то након што су му присталице домаће екипе константно звиждале када је имао лопту, а било је ту и увреда. Потом и погађања чашом пива у главу.

Прво асистенција, па гол, а онда…

Судија Нијхуис је продужио прво полувреме за пет минута, а у тој надокнади времена Ајакс је дао два гола.

Душан Тадић се најпре одлично заградио на левом крилу, па асистирао Класену за 1:1, да би у последњем моменту првог дела меча капитен „копљаника“ реализовао једанаестерац.

После тог поготка, Тадић је погођен у главу једном чашом пуном пива, а онда се окренуо ка домаћим навијачима, ставио кажипрст преко усана, у стилу „а сад – тишина!“. Потом је додатно гестикулирао домаћој публици, која му је својевремено клицала, али сада на то више не помишља.

Коначан резултат, 1:3, поставио је у судијској надокнади времена у другом полувремену Бергуис, да би после меча српски ас појаснио своју реакцију.

„Веома сам разочаран“

Душан Тадић је после меча говорио за ЕСПН о овој утакмици, а „Новости“ вам преносе најважније делове његове врло, врло занимљиве изјаве:

– Увек ћу говорити да је Ајакс мој клуб из снова. Али, Гронинген и Твенте, моји некадашњи клубови, такође ће заувек бити у мом срцу. Ја, обично, никада не славим голове које дам Гронингену, нисам то славио ни када сам играо за Твенте, а ни сада за Ајакс. Али, нисам заслужио овакав третман. Бар мислим да нисам заслужио. Грониген је зарадио на мени, усрећио сам љљуде, били су поносни што сам играо тамо и што смо тада остварили најбоље резултате у клупској историји (од 2010. до 2012.). Тако да… веома сам разочаран. Ово је веома ружно с њихове стране. Али, океј, свако има право на сопствене изборе, рекао је Тадић после нове победе.

Душан Тадић – статистика против Гронингена, а и у сезони

Душан Тадић је, иначе, на овом мечу извео 28 успешних додавања, од 37 покушаних, од два дриблинга једним је успео да прође свог чувара, од четири центаршута ниједан није стигао до саиграча, али уз гол и асистенцију створио је још две велике прилике својим клупским колегама.

У овој сезони је капитен „орлова“ стигао до 16 асистенција у холандском првенству, а гол бившем клубу био је његов 11. у актуелном шампионату.

У њему, Ајакс је први са 69 бодова, пет више од другопласираног ПСВ-а који је одиграо утакмицу мање. Гронинген је остао осми, са 36 бодова.