Budućnost izgubila u Beogradu, Zvezdi pripao prvi derbi u sezoni!

Prvi ovosezonski derbi pripao je ekipi Zvezde u jako uzbudljivoj završnici.

Meč je bio tvrd, sa dosta faulova i prekida, pa je domaća ekipa u takvoj igri uspjela bolje da se snađe.

Zvezda je bolje počela prvi period, imala i plus osam, ali se Budućnost vratila u finišu četvrtine, pa je domaći tim na kraju prvih 10 minuta vodio 20:19.

Budućnost je prvi put povela početkom drugog perioda i to 25:24. Ipak, Zvezda je ubrzo opet preuzela vođstvo, išla i na plus 10, a na poluvremenu je bilo 43:35.

Domaći tim je većim dijelom trećeg perioda ima sigurnu prednost, plus 11 u jednom momentu, ali je Budućnost u finipu kvartala došla do poena i smanjila pred četvrtu četvrtinu na 55:51.

Prava drama viđena je u četvrtoj četvrtini jer je Budućnost izjednačila, a onda i povela 57:55. Ipak, Zvezda je uzvratila u samom finišu, bila koncentrisanija sa linije slobodnih bacanja i zasluženo slavila.

Zvezdu je do trijumfa vodio Ben Bentil sa 16 poena, dok su po 15 imali Luka Mitrović i Filip Petrušev.