Будућност изгубила у Задру

Кошаркаши Будућност Волија изгубили су у гостима од Задра 65:63 у мечу 21. кола регионалне АБА лиге

СА МЕЧА ЗАДАР – БУДУЋНОСТ/ – ФОТО: КК ЗЕДАР/ЗВОНКО КУЦЕЛИН

Будућност је сада на скору од 14 побједа и четири пораза, а Задар има седам побједа и 12 пораза.

Од старта меч је био у егалу. Будућност је била нешто боља у првој четвртини коју је добила резултатом 21:18.

Велика борба наставила се и у другом периоду, али је Будућност у таквој игри успјела да подигне предност и на полувремену да води резултатом 37:31.

Задар се у потпуности вратио у игру у трећој четвртини и у самом финишу успио да пређе у вођство, па је домачи састав имао плус четири пред одлулујући период, 53:49.

Будућност је успјела да поведе у четвртој четвртини, одржавала то вођство, али је у самом финишу домаћи састав успио да преокрене.

На неколико секунди до краја Мицов је имао шут да донесе Будућности побједу, али није погодио тројку, Задар је узео лопту и дошао до тријумфа.

Задар је до побједе водио Тревор Томпсон са 16 поена, док је Мартин Јунаковић имао 15.

Код Будућности најефикаснији је био Ди Џеј Сили са 14 поена, а Вили Рид је додао 10.