Челси лако против Јувентуса, Барси и Аталанти по бод

twitter/printscreen

Фудбалери Челсија побиједили су Јувентус на свом терену – 4:0 у 5. колу групе Х Лиге шампиона.

Овом побједом актуелни првак Европе је овјерио пласман у нокаут фазу елитног такмичења, док је Јувентус још од раније обезбиједио учешће у осмини финала, пошто су до овог меча имали максималан учинак.

Одиграо је Челси одличан меч и лако дошао до тријумфа.

Повели су у 25. минуту спорним голом Чалобе.

Српски судија Срђан Јовановић нашао се на удару играча Јувентуса, јер је лопта ударила у руку Ридигера прије него што је млади штопер матирао Шчешног, али је судија Јовановић признао гол Челсија.

„Плавци“ су питање побједника рјешили у другом полувремену.

Предност је дуплирао Рис Джејмс снажним ударцем у 56. минуту.

Само два минута касније, на 3:0 повисио је Хадсон Одои после одличне акције фудбалера Челсија.

Коначних 4:0 поставио је Тимо Вернер у петом минуту судијске надокнаде.

Барселона по великом пљуску није успјела да сломи отпор Бенфике, па је меч завршен без голова.

Каталонци тако коло пре краја имају два бода више од трећепласиране Бенфике, али у последњем колу гостују Бајерну, док Португалци дочекују Динамо Кијев.

Имала је Барселона на тренерском дебију Ћавија Ернандеза неколико великих прилика, али су гости успјели да извуку важан бод.

Убједљиво највише голова виђено је на мечу између Јанг Бојса и Аталанте – 3:3.

Италијански тим је повео преко Дувана Запате у 10. минуту. У 39. минут домаћин је изједначио голом Сајбачеуа.

Финиш меча био је спектакуларан.

Најприје је Сиеро изједначио у 80. након не баш сјајне одбране противника, а потом је Хефти скинуо „паучину“ на голу који брани Мусо.

Међутим, бодове за италијански тим осигурао је у 87. минуту голом из слободног ударца Луис Муријел.

Побједника није било ни на мечу Малме – Зенит (1:1).

Малме је повео у 28. минут голом Ријекса на додавање нашег Вељка Бирманчевића.

Од 86. минута Зенит је играо са играчем мање, али су упркос томе у другом минуту надокнаде дошли до бода голом из пенала.

Лил је минималним резултатом побиједио Салзбург, док је Севиља савладала Волфсбург са 2:0.