Челси на крову Европе, Гвардиола немоћан у мечу сезоне!

AP Photo

Други пут у клупској историји Челси је првак Европе – у финалу у Порту, “плавци” су побиједили Манчестер сити 1:0.

Меч је одлучио Каи Хаверц у 42. минуту, када је након сјајног додавања Маунта савладао Едерсона.
Заслужено је екипа Томаса Тухела освојила најважнији трофеј у европском клупском фудбалу.

Иако је Сити имао више лопту у посједу, Челси је био много конкретнији, преноси ЦдМ.

Већ у раној фази утакмице двије одличне шансе пропустио је Вернер, али је трећу Хаверц претворио у гол.

Сити је нападао, али потпуно јалово. За скоро 100 минута фудбала у Порту, готово да нису направили праву прилику.

Можда је најбоља била у посљедњим тренуцима, када је једну одбијену лопту са ивице казненог простора преко гола послао Марез.

Меч лопту да Челсију осигура побједу имао је Пулишић 20 минута прије краја, али није искористио зицер.

“Плавци” су у трећем финалу Лиге шампиона дошли до друге титуле, док ће Сити морати да сачека неку другу прилику.