Crno-bijeli iskoristili poklone Nišlija da stignu do pokera

Poslije Crvene zvezde i Partizan je slavio u meču 17. kola Super lige Srbije. Crno-bijeli su u duelu koji je trebalo da bude derbi lako ostvarili trijumf protiv niškog Radničkog (4:0).

Izabranci Gordana Petrića su lako došli do dva gola prednosti u prvom poluvremenu, oba puta poslije velikih grešaka igrača Radničkog. Prvi put u sedmom minutu, kad je Francuz Gaku katastrofalno reagovao, želio je da vrati loptu golmanu, nije video Pavlovića, koji je takav poklon prihvatio, a potom je izuzetno preciznim udarcem sa 17 metara savladao Rosića – 1:0.

Drugi put u 15. minutu, kad je Pantić vrlo dobro izveo korner, poslao je loptu u srce peterca Radničkog, Rosić je loše procijenio tu situaciju, kao i kompletna odbrana gostiju, a Rikardo je glavom lako poslao loptu u mrežu Nišlija – 2:0.

Mogao je Partizan do vođstva već u drugom minutu, tada je Baždar šutirao sa 17 metara, pogodio je stativu. Tek poslije dva primljena gola Radnički je zaigrao nešto bolje i agresivnije, pa je imao šanse, najprije preko Stajića, čiji je udarac fantastično izblokirao Saničanin. Potom je probao i Cvetković, ali je Popović njegov udarac odbranio.

Do kraja prvog poluvremena, Partizan je ponovo podigao ritam, a najbolje šanse promašili Rikardo, sa 18 metara je šutirao preko gola Radničkog, potom Pavlović, kad je šutirao zamalo pored gola Rosića.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Baždar se našao u centru pažnje, poslije samo 50-tak sekundi pogodio je stativu. Ipak, u 55. minutu Rikardo je bio precizan, dobio je nešto više prostora, ušao je u šesnaesterac i sa 15 metara snažno šutirao, Rosić je ponovo vrlo loše intervenisao – 3:0.

Finiš meča bio je znatno mirniji, obojica trenera iskoristila su priliku da izmijene nekoliko igrača, a Petrić i da odmori neke od ključnih igrača pred odlučujući duel za evropsko proljeće, u četvrtak u Humskoj protiv Slovačkog. Ipak, u 82. minutu poslije odličnog prodora i sjajnog dodavanja Natha, pogodio je i najmlađi na terenu Samed Baždar za konačnih 4:0.