Црногорски ватерполисти четврти на свијету, Србији бронза

Кадетска ватерполо репрезентација Црне Горе освојила је четврто мјесто на Свјетском првенству у грчком Волосу.

Црногорски кадети поражени су данас у мечу за треће мјесто и бронзану медаљу од Србије 14:13.

Имала је Србија и три гола предности током друге четвртине, али је црногорска селекција почетком треће дионице успјела да преокрене резултат серијом од 4:0 за вођство од 9:8.

На нешто више од шест минута до краја утакмице водила је и 13:11, али је дозволила Србији да са три везана поготка направи преокрет и побиједи.

Црна Гора је имала и посљедњи напад са играчем више за изједначење, али га није искористила.

У црногорској селекцији са четири гола истакао се Данило Ступар, три је постигао Срђан Јановић, а по два Тадија Матијашевић и Милош Милинић.

По једном у листу стријелаца уписали су се Драшко Самарџић и Страхиња Гојковић.

Код Србије најбољи је био Лука Гладовић са шест голова.

Изабраници Миодрага Мировића у групи били су бољи од Летоније 22:2 и од Аустралије 14:12.

Надиграли су Јапан у осмини финала 16:9, а у четвртфиналу Шпанију након петераца 14:13.

У полуфиналу поражени су од домаћина Грчке 15:13.