Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik čestitao je ubjedljivu pobjedu i reizbor na predsjedničku funkciju predsjedniku Hrvatske Zoranu Milanoviću.
„Siguran sam da će predsjednik Hrvatske Milanović svojim bogatim političkim iskustvom i znanjem i u narednom periodu donositi odluke u interesu mira, stabilnosti i daljeg prosperiteta“, naveo je Dodik na Iksu.
Dodao je da vjeruje da će Milanović „nastaviti politiku poštovanja Dejtonskog mirovnog sporazuma, te na tim principima i dalje graditi odnose prema konstitutivnim narodima u BiH“.
Aktuelni hrvatski predsjednik Zoran Milanović ostvario je juče ubjedljivu pobjedu u drugom krugu predsjedničkih izbora, osvojivši, prema još nepotpunim podacima Državnog izbornog povjereništva (DIP), više od 1,12 miliona glasova, odnosno 74,68 odsto, čime je obijezbedio još pet godina na Pantovčaku.
(RT Balkan)