Demokratska partija socijalista najavila je novi skup nakon fijaska koji su doživjeli u Pljevljima.
Ovoga puta, DPS poziva da se okupe u Beranama.
„Svi zajedno se moramo suprotstaviti povampirenju četničke ideologije u Beranama. Antifašističko i građansko Berane nas treba. Vidimo se“, napisali su iz DPS-a na Instagramu.
Podsjetimo, Berane su postale aktuelne prije nekoliko mjesei kada je u selu Gornje Zaostro postavljen spomenik četničkom komandantu Pavlu Đurišiću. Odmah nakon postavljanja je uklonjen, prebačen u mjesnu crkvu, pa potom u manastir Đurđevi Stupovi. Nakon što je policija došla po spomenik par sedmica kasnije, spomenik tu nije pronađen a što je očito izazvalo ovakvu reakciju DPS-a.
Podsjetimo, u jeku akcije SDT-a, kojoj se DPS oštro protivi, pohapšeni su brojni funkcioneri i biznismeni koji su pod sumnjom da su pomagali bivši režim, DPS je organizovao skup u Pljevljima a koji nije bio mnogo posjećen.
Pogled.me