Кроз тунел Созина у посљедња два мјесеца прошло је 701.214 возила, што је 0,4 одсто више него у истом периоду 2019. године, саопштио је директор сектора за управљање и одржавање тунела Созина и прилазних саобраћајница, Андреј Михаиловић.

Он је агенцији Медиабиро рекао да су претежно прошла путничка возила, а да камиона и возила има доста мање него 2019. године.
Михаиловић је, када је у питању првих седам мјесеци текуће године, рекао да је кроз тунел прошло нешто мање од 1,4 милиона возила и то је 11,4 одсто мање него у 2019. години.
"У првим мјесецима смо имали пад, али су ова два посљедња мјесеца то поправила", истакао је Михаиловић.
Према његовим ријечима највеће гужве су викендом.
"Сада се дешава да и радним данима буду гужву, па смо принуђени да затврамо саобраћај кроз тунел Созина јер по нашим процедурама не смије да се заустави возило у тунелу", напоменуо је Михаиловић.

Он је додао да чим дође колона до јужног улаза у тунел зауставља се саобраћај.
"То обично буде викендом и отприлике почне око девет ујутро и траје до три сата послије подне", рекао је Михаиловић.
Он је позвао све учеснике у саобраћају да возе оперзно.
"Свједоци смо да сваког дана има много саобраћајних незгода које, између осталог, стварају велике колоне, чак од Подгорице до тунела", казао је Михаиловић.
Када је у питању епидемиолошка ситуација у земљи, Михаиловић је рекао да би било добро ако нови талас не би почео до краја септембра.
"Ми би вољели да се ситуација стиша због здравља грађана, а онда и због економског напретка државе", поручио је Михаиловић.
Извор: Mediabiro