Финска срушила уздрмане Данце

Фудбалска репрезентације Финске савладала је Данску 1:0 у мечу прве рунде Б групе Европског првенства.

Сусрет на Паркен стадиону у Копенхагену имао је ужасан сценарио, пошто је у 43. минуту колабирао везиста домаћих Кристијан Ериксен.

Услиједио је прекид меча од скоро два сата, а у том периоду стигле су и сјајне вијести о Кристијановом здравственом стању.

Меч је настављен у 20.30 сати, при резултату 0:0 – одиграна је завршница првог полувремена, а након петоминутног предаха, главни арбитар Ентони Тејлор дао је знак за почетак другог дијела.

Побједоносни гол Финска је постигла у 60. минуту, а историјски погодак, први за ту селекцију на великим такмичењима, дао је Похјанпало.

Искусни нападач показао је фер-плеј и није прославио погодак.

Данска је била неупоредиво боља, константно пријетила, а најбољу шансу за изједначење имала је у 74. минуту.

Ипак, Хојбјерг није успио да матира Храдецког из једанаестерца.

У току је друи меч групе Б, између Белгије и Русије.