Галић: Ако се ситуација не промијени, ригорозне мјере од 1. децембра за невакцинисане

принтскрин
принтскрин


Након посљедње сједнице Савјета за борбу против короне, Влада Црне Горе је одлучила да, за сада, прописане епидемиолошке мјере остају на снази уз појачан инспекцијски надзор. То је, на редовној конференцији за новинаре саопштио директор Института за јавно здравље, др Игор Галић.
Уколико се, међутим, епидемиолошка ситуација у Црној Гори у наредним недјељама не побољша, Влада Црне Горе размотриће да се од 1. децембра уведе обавеза посједовања Националне дигиталне ЦОВИД потврде (доказ о вакцинацији или негативан ПЦР који старији од 72 сата или брзи антигенски тест који није старији од 48 сати или доказа о прележаној болести у посљедњих шест мјесеци) за комплетну јавну управу (здравство, просвјета, Управа полиције, Војска…).
Ако се то деси, од 1. децембра, Национална дигитална ЦОВИД потврда биће нужна и за улазак у јавни превоз, тржне центре, теретане, пословне просторе и пословне зграде у којима дјелатност обављају више од три привредна друштва, односно предузетника и објекти површинхе преко хиљаду метара квадратних у којима се врши трговина на мало непрехрамбене робе… Присуство свадбама ће се ограничити, уз Националну дигиталну потврду, на четири метра квадратних по једној особи. Новогодишње прославе неће моћи да се организују, ни у унутрашњојстима угоститељских објеката ни на отвореном простору без посједовања Националне дигиталне ЦОВИД потврде по узору на љетошње фестивале.
„Грађане још једном молимо, ако ни због кога, онда због себе лично и својих фамилија да, гдје је обавезно, носе маске и држе одстојање“, закључио је он.
Галић је претходно подсјетио да је осам од десет преминулих од 1. маја до данас, било невакцинисано. Преко 80 одсто оних који су на болничком лијечењу су такође невакцинисани. Нажалост цијеле државе, сви преминули млађи од 40 година су били невакцинисани. Сви они који одлажу имунизацију директно учествују у јачању актуелног, изразито опасног делта соја, нагласио је др Галић.

One thought on “Галић: Ако се ситуација не промијени, ригорозне мјере од 1. децембра за невакцинисане

  1. „Сви они који одлажу имунизацију директно учествују у јачању актуелног, изразито опасног делта соја“, нагласио је др Галић.
    Naučno je dokazano da i vakcinisani prenose virus, što će reći da imaju licencu (dokaz o vakcinaciji) da ga prenose. Predivno!
    Sad se dijelimo na licencirane i nelicencirane prenosioce…

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest