Гласна ћутња Тужилаштва о случају Мићуновић


Из которског тужилаштва нису јавности образложили због чега су Бранислава Брана Мићуновића, Саву Вујовића и Срђана Мићуновића пустили јуче да се бране са слободе, након што су полицијски службеници пронашли оружје у аутомобилу у којем су били током претреса полиције у Будви, пишу Вијести.

Тужилаштво се није оглашавало поводом хапшења али и пуштања на слободу, иако Бранислав Мићуновић слови за шефа црногорског подземља и у полицијској евиденцији деценијама је означен као безбједносно интересантна особа.

Око 48 сати након хапшења, Никшићанин је са пријатељима напустио полицијску станицу у Будви, јер тужитељка Јованка Чизмовић није ни тражила одређивање притвора. Телефоном је обавијестила њиховог адвоката Данила Мићовића да није тражила притвор за њих…

Из Основног државног тужилаштва у Котору “Вијестима” током дана нијесу образложили такву одлуку тужитељке…

Они нису објаснили ни шта се тројци ухапшеној 6. јануара у Будви заправо ставља на терет.

“Да ли је ОДТ Котор добио податке из Форензичког центра о ДНК на оружју? Шта је показало вјештачење”, једно је од питања које је остало без одговора. Из тог тужилаштва нису одговорили ни да ли је полиција претресла аутомобиле и особе, које су се налазиле у колони испред и иза возила у којем је био Мићуновић, као ни да ли су наредили претрес осталих возила која користе те особе…

“Да ли је ОДТ Котор дала налог УП да претресе станове, куће и објекте у којима живе или бораве Мићуновић и други приведени у овој акцији”, једно је од питања за тужилаштво, на које “Вијести” чекају одговор.

Упућени тврде да су налози за претрес аутомобила и станова уобичајени дио поступка када се неко “ухвати” са оружјем и то се углавном чини и код других мање важних прекршаја или, рецимо, код насиља у породици…

Хапшење

Мићуновићи и Вујовић ухапшени су на Бадњи дан у Будви – пошто су претресом аутомобила у којем су били пронађена два пиштоља са муницијом.

Према незваничним информацијама, Вујовић и Срђан Мићуновић током саслушања саопштили су да оружје, наводно, припада њима.

Нјихов правни заступник, адвокат Мићовић рекао је да пиштољи немају никакве везе са Браниславом Мићуновићем, јер он “никада не носи оружје”.

Недуго затим одређено им је тужилачко задржавање до 72 сата. У которском тужилаштву прекјуче су саслушавани више од три сата…

Неколико сати након што се тројац јуче нашао на слободи, саопштењем се огласила Управа полиције – констатујући да се сви терете због “недозвољеног држања оружја и експлозивних материја”.

Објаснили су да је Бранислав Мићуновић управљао возилом, које је заустављено због контроле, а након чега су “пронађена два пиштоља са муницијом”.

“Они су приведени надлежном тужиоцу у уз кривичну пријаву законском року који им је одредио задржавање до 72 сата. Од стране надлежног тужилаштва саслушана су и друга лица као свједоци, након чега су по налогу Основног државног тужилаштва у Котору осумњичени Б.М., С.В. и С.М. пуштени да се бране са слободе”, наводи се у саопштењу полиције.

Више мијешаних ДНК трагова

Након што су Мићуновићи и Вујовић послати у тужилачки притвор, полиција је по налогу тужитељке Чизмовић послала оружје на вјештачење у Форензички центар у Даниловграду.

“Вијести” су током дана питале и УП и ОДТ Котор шта је показало вјештачење, али није било званичних одговора чији ДНК трагови су нађени на оружју и муницији. Извор “Вијести” казао је да су форензичари на оружју форензичари пронашли “више мијешаних ДНК трагова” и да је тешко само на основу тога донијети одлуку – ко је користио пиштоље…

Вијест о хапшењу Бранислава Брана Мићуновића објавили су бројни медији у региону, али се надлежни у Црној Гори из полиције и тужилаштва – два дана тим поводом нису оглашавали…

Осим налаза из Форензичког центра, тужитељка Чизмовић је саслушала и неколико свједока након чега је донијела одлуку да Мићуновиће и Вујовића пусти да се бране са слободе.

Бранислав Брано Мићуновић је правоснажно ослобођен оптужби за убиство двадесетогодишњег Никшићанина Радована Раца Ковачевића у јесен 2000. године.

Ковачевић је тешко рањен у ноћи између 6. и 7. октобра те године, након оружаног обрачуна у казину хотела “Подгорица” у којем је на мјесту усмрћен Цетињанин Петко Пешукић.

Из казина је рањени Ковачевић превезен до Клиничког центра, а убица је, док су га износили из кола, пришао и наочиглед медицинског особља у њега испалио смртоносни хитац.

Мићуновић је оптужен да је испалио хице на улазу у Ургентни блок, али је новембра 2007. правоснажно ослобођен.

Вујовић је тада оптужен да је помогао починиоцу након кривичног дјела. И он је правоснажно ослобођен оптужби.

извор: Вијести

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest