Grotlo „Morače“ progutalo i Poljsku, Crna Gora ide u Skoplje sa maksimalnim učinkom!

Rukometašice Crne Gore savladale su Poljsku u „Morači“ 26:23 meču 3. kola grupe D šampionata Evrope

Sjajan meč višen je u najvećoj crnogorskoj dvorani koja je bila ispunjena do poslednjeg mjesta i u kojoj su crnogorski navijači napravili fantastičnu atmosferu.

Crna Gora je tako ostvarika maksimalan učinak u grupi i sa maksimalnim brojem bodova ide u Skoplje u narednu fazu takmičenja.

Poljakinje su bolje počele meč, imale konstantno vođstvo, a u jednom momentu su vodile 5:2. Ipak, „Lavice“ su zaigrale bolje, topile prednost i u jednom momentu povele 9:7.

Opet su se Poljakinje vratile, pa ponovo povele, a rezultat na poluvremenu je bio 12:12.

Sve je fantastično izgledalo po našu selekciju koja je od starta drugog poluvremena nošena frenetičnom podrškom navijača konstantno podizala prednost.

Blistala je Jovanka Radičević koja je pogađala iz svih pozicija, ostale igračice su sjajno odrađivale posao i na kraju je naša selekcija došla do sigurne pobjede.

Upravo je Radičević bila fantastična sa 12 pogodaka, dok su Đurđina Malović i Ivona Pavićević postigle po četiri gola.

Kod Poljakinja se istakla Monika Kobilinska sa šest golova.