(И по бабу и по стричевима) Влада Душка Марковића у техничком мандату подијелила чак 119 државних станова!

Функционерима су дијељени станови без критеријума и без оглашавања, а документација је означена степеном тајности „ИНТЕРНО“

Vlada
Претходни сазив Владе Црне Горе

Влада Црне Горе саопштила је да је након промјене власти, док је претходна извршна власт била у техничком мандату, подијељено 119 државних станова и тиме државна имовина значајно оштећена.

Влада је данас усвојила Извјештај о раду Националног савјета за борбу против корупције на високом нивоу, за период јануар – јул 2021. године.

Савјет је прикупио и анализирао документацију везану за стамбену политику претходне Владе.

„С тим у вези, дошло се до информација о подјели око 25 милиона еура кредита, око 20 хиљада квадратних метара стамбеног простора у посљедњих десетак година и 4,6 милиона еура кредита у посљедње три године. Ријеч је о 580 лица, која су добила станове или кредите, од тога је намање 175 функционера и 405 државних службеника и намјештеника“, саопштено је из Владе.

Функционерима су, како кажу у Влади, дијељени станови без критеријума и без оглашавања, а документација је означена степеном тајности „ИНТЕРНО“.

„Указано је и да је Национални савјет утврдио да је Влада давала судијама, тужиоцима и судијама Уставног суда станове и кредите супротно Закону о одржавању стамбених зграда, у којем је експлицитно наведено да се поступак, начин и критеријуми за рјешавање стамбених потреба судија, државних тужилаца и судија Уставног суда Црне Горе, утврђују актом Судског савјета, Тужилачког савјета и Уставног суда Црне Горе. Такође, пронађен је податак да је након промјене власти, док је претходна Влада била у техничком мандату, подијељено 119 државних станова и тиме државна имовина значајно оштећена“, саопштено је из Владе.

У Извјештају је наведено и да је Савјет примио 40 пријава које су доставили грађани или надлежни државни органи, а Стручном тијелу су се директно обратила три звиждача који имају детаљније информације о предметима у надлежности Савјета, као и више других лица.

„С тим у вези, Стручно тијело Савјета је узело у рад и додатне случајеве. До данас, Савјет је поднио 355 захтјева за достављање информација, на које је добијено 286 одговора од стране државних органа, односно на 69 захтјева није одговорено“, саопштено је из Владе.

У Извјештају се, поред осталог, наводи да је Савјет почео са прикупљањем и накнадним објелодањивањем података о сљедећим случајевима: вјетроелектрана Можура, Црногорски Телеком, Електроприовреда Црне Горе АД Никшић, пословање компанија у Слободној зони Луке Бар и Дувански комбинат, увоз и извоз цигарета и оружја, производња цигарета и оружја на територији Црне Горе, Прва банка Црне Горе и Аутопут Бар-Бољаре.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest