Ибрахимовић: Влада превише подсјећа на деведесете године, не смијемо је потцијенити


Ибрахимовић
Посланик БС-а Ервин Ибрахимовић коментаришући у ”Другачијој радио вези” став министра Владимира Лепосавића о Сребреници, каже да га Влада превише подсјећа на деведесете године прошлог вијека. Сматра да је питање Сребренице тест за номинално грађанске партије у Влади и власти да се преиспитају је ли им тамо мјесто, и подсјећа на иницијативу БС-а након парламентарних избора за формирање мањинске Владе. Најавио је и да ће БС, када процијени да је за то вријеме, поново предложити парламенту Резолуцију о геноциду о Сребреници.

”Видјели сте шта кажу међународни партнери. Ако у озбиљним друштвима добијете онако имплицитне ставове од Европског парламента, знамо и што је портпаролка (ЕУ Ана Писонеро) рекла, што је рекао Вархељи и амбасаде главних држава, у најмању руку би требало Влада да се упита да ли су одговорни, да ли треба да ставе на упит своје дјеловање и повјерење грађана, да ли су они задовољни гдје их води Влада”, рекао је Ибрахимовић.

Јучерашња реакција Владе на изјаву министра Лепосавића о Сребреници је очекивана, сматра Ибрахимовић.

”Не смијемо потцијенити овакву политику. Ако су се оглушили о поруке међународних институција, које су нам и партнери, да се јасно и децидно изјасне да је истина да се десио геноцид у Сребреници, ако треба да се уопште питају да ли да нађу новог министра правде и замислите – за људска и мањинска права, онда дозволите да кажем да сам забринут, јер све ово превише подсјећа на деведесете”, рекао је Ибрахимовић и додао да се ”и тада власт коју је водио Слободан Милошевић инатила са међународном заједницом”.

Ибрахимовић сматра и да је прича о Сребреници тест за, макар номинално, грађанске странке у Влади.

”Засигурно сам убијеђен да су ово сигнали да се барем преиспитају да ли им је мјесто гдје су сада” казао је Ибрахимовић и подсјетио на иницијативу коју је након парламентарних избора предложила Бошњачка странка о мањинској Влади.

На питање да ли ће поново предложити парламенту на усвајање Резолуцију о геноциду у Сребреници, Ибрахимовић је одговорио потврдно, додајући да ће претходно процијенити тренутак за такав потез.

”Процијенићемо да ли је актуелни тренутак добар за подношење резолуције. Не треба нам у атмосфери која може да угрози и један промил међуетничких и међувјерских односа у Црној Гори”, рекао је Ибрахимовић.

Потврдио је да БС са партијама опозиције, изузев за сада СДП-а, поднијети одмах парламенту захтјев за смјену министра Лепосавића.

”Нијесам портпарол СДП-а али морам да нагласим да је та партија увијек препознавала негативне трендове и била добар браник независне и чојске Црне Горе. Мислим да је и њима мјесто овдје и мислим да ће и они бити потписници иницијативе”, рекао је Ибрахимовић.

Посланик БС-а одбацио је наводе да се причом о геноциду у Сребреници жели колективизирати кривица на читав српски народ.

”Молим све да не колективизују кривицу. Одговорност треба ићи само на оне који су били инспиратори, налогодавци и извршиоци. Наравно, држава и грађани Србије имају капацитета, а они који овдје кажу да су српски представници морају са много више сензибилитета причати о свим стратиштима и свим страдањима”, поручио је Ибрахимовић.

”Измјене регистра о пробивалиштима још једна авантура”

Ибрахимовић је критиковао измјене регистра пребивалишта, чиме би значајан број црногорских држављана који су у иностранству, изгубио право гласа.

”Очекујем да то не дозволи платформа ‘Црно на бијело’, да и Демократе, СНП и сви који воле ову земљу то не дозволе. Морамо слати поруке спајања, не само према својим држављанима, него и према сусједним земљама. Ова порука није таква и ако се сви залажемо за грађанске вриједности, морамо јасно поручити ‘не’! Чули смо што је Европа рекла за тужилачке законе, вјерујем да је и ово још једна авантура нове власти”, оцијенио је Ибрахимовић.

Конгрес БС-а у другој половини маја

Ибрахимовић је најавио да ће се на наредном Конгресу, који је планиран за другу половину маја, бирати насљедник покојног Рафета Хусовића на челу Бошњачке странке.

”Смрћу Рафета Хусовића Црна Гора је изгубила правог сина, а рећи ћу и да је, у овим нашим оквирима, Црна Гора имала једног Махатму Гандија или Нелсона Манделу. Оставио нам је добру странку и добре поруке, посебно поруку јединства. Мислим да ћемо му се најбоље одужити ако сачувамо то јединство и странке и ако чувамо јединство грађана Црне Горе, јединство за најбоље вриједности”, поручио је Ибрахимовић.

Извор: Антена М

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest