Iran tvrdi da je došao u posed dokumenata o izraelskoj nuklearnoj energiji

Нуклеарна електрана; фото: Аркадиј Сухоњин/ASE

Iranske vlasti bi mogle da ojačaju vojni ofanzivni potencijal zemlje koristeći dokumenta iz oblasti razvoja nuklearne energije u Izraelu, do kojih je došla iranska obavještajna služba, izjavio je danas iranski ministar obavještajnih poslova Ismail Hatib.

Kako je prenijela iranska zvanična novinska agencija, Hatib je rekao da su agenti Iranskog korpusa revolucionarne garde (IRGC), elitne jedinice oružanih snaga te zemlje, iz Izraela donijeli „riznicu obavještajnih informacija“ iz hiljada vojno-strateških i naučnih dokumenata vezanih za nuklearnu oblast, prenose RIA novosti.

Prema njegovim riječima, iranske vlasti su odlučile da objave određeni broj dobijenih dokumenata u javnosti, što se može dogoditi u veoma bliskoj budućnosti.

„Iran je dobio kompletnu dokumentaciju o nuklearnoj sferi, kao i dokumenta koja se odnose na Sjedinjene Američke Države, evropske zemlje i druge države. Među dokumentima koje je dobila obavještajna služba, postoje i ona koja će ojačati ofanzivne kapacitete države“, rekao je Hatib.

Izrael još nije komentarisao navode o procurelim dokumentima, navodi Al Džazira.

Ipak, kako se podsjeća, tokom rata u Gazi uhapšeno je nekoliko Izraelaca koji su navodno špijunirali za Teheran. Nije poznato da li su dokumenta koja pominje Iran povezana sa navodnim hakovanjem izraelskog nuklearnog istraživačkog centra prošle godine.

Tanjug

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest