Колико заправо зарађују Јутјубери

Сви смо чули за оне дивне приче о успеху – људи (углавном младих) који су зарадили богатство седећи у удобности својих домова правећи видео снимке и постављајући их на Јутјуб.

Фото: pixabay

Али колико год били истакнути ти људи, они су далеко од већине. Са 300 сати садржаја који се преноси сваког минута на Јутјубу, конкуренција је огромна. Док ће зарада неких Јутјубера трајати до пензије, други неће зарадити довољно да плате станарину.

Колико новца зарађују Јутјубери у просеку? Да бисте то сазнали, погледајте пет главних начина на који Јутјубери зарађују новац постављањем видео записа.

Јутјубери зарађују новац од прихода од огласа, партнерских веза, донација, робе и спонзорстава.

Колико новца зарађују познати Јутјубери? Прилично – ако достигну статус суперзвезде. „Beauty vloger Jeffree Star“ (12,7 милиона претплатника) и „Jaclin Hill“ (5,8 милиона претплатника) пријавили су нето зараду од 5 и 1,5 милиона долара, а коментатор/комичар видео игара Феликс Арвид Улф Кјеллберг, звани Jaclin Hill (103 милиона претплатника), пријавио је зараду од 12 милиона долара.

Приход од огласа

Ово је и примарни и „најлакши“ начин да зарадите новац као Јутјубер. Као што вероватно знате, начини на који зарађују новац су путем прихода од огласа.

Гугл чува тајну о томе колико новца зарађују влогери по приказу огласа, а неки огласи вреде више од других, али процене се крећу од око 3 до 10 долара на 1.000 прегледа из САД-а. Сјајна ствар Јутјуба је да, ако то учините како треба, популарни видео може да доноси зараду дуго времена након објављивања.

Све док тај видео остане релевантан и настави да добија прегледе, власник Јутјуб канала ц́е и даље зарађивати на њему. Наравно, за снимање и уређивање видео записа потребно је много времена.

То је често једини начин да мањи канали и почетници на Јутјубу зараде новац, због чега смо га назвали „најлакшим“ начином за то. Наравно, никада није тако једноставно као што се чини. Јутјуб има неколико правила која спречавају ситне Јутјуб канале да зарађују новац од видеа.

Канал не може почети зарађивати док не сакупи најмање 1.000 претплатника и најмање 4.000 сати прегледа видеа током протекле године. Поред тога, Гугл (који је власник Јутјуба) плаћа Јутјуберима када њихова зарада достигне најмање 100 долара. Дакле, ако неки влогер није нешто популаран па је зарадио само 90 долара у последњих неколико месеци, тај новац неће видети ако не успе да повећа зараду на 100 или више долара.

Будући да приход од огласа није увек уносан, Јутјубери такође имају и друге креативне начине зараде. Неки сарађују са компанијама и представљају њихове производе или линкове до производа у описима својих видеа.
Кад год неко кликне на те линкове и купи производ, Јутјубери добијају проценат зараде од продаје тог производа – обично око 5 до 20 процената. Видео обично укључује и производ који се користи како би представљени партнерски производи били релевантни, тако да је то добар посао за компаније као и за Јутјубере.

Донације

За верне фанове, неки Јутјубери такође користе Патреон, који у основи омогућава гледаоцима да плаћају своје омиљене влогере у замену за ексклузивне понуде, попут раног приступа видео снимцима, додацима и другим наградама. Патреон је створен да помогне младим, новим ствараоцима садржаја да финансирају своје канале.

Ово је одлична ствар за оне Јутјубере који тек почињу и имају циљану публику која жели да гледа њихове видео снимке и желе да их подрже. Финансирање засновано на донацијама обично покрива трошкове креирања видео записа.

Роба

За Јутјубере који већ имају лојалну базу обожавалаца и створен бренд, продаја робе је добар начин да зараде додатан новац. Уобичајене фразе, логотип емисије, па чак и наслови видео записа могу се штампати на одећи, прибору, торбама итд. И продавати зарад зараде. Сајтови за донације попут Патреон-а обично имају могућност отварања робне радње.

Спонзорство

Ово је још једна стратегија зараде новца за оне Јутјубере који су већ окупили публику. Компаније и приватна предузећа могу одлучити да спонзоришу неког Јутјубера који има ухо за јавност и плати им да наведу име компаније као спонзора одређеног видеа.

Неки спонзори ће платити велике новце за видео који укључује тему или активност која охрабрује њихов производ или поруку, а други само желе да се њихово име повеже са звездом у успону чије ц́е видео снимке гледати стотине хиљада или милиони људи.

Извор: Ало.рс

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest