Марковић режирао тријумф Партизана

Фудбалери Партизана савладали су естонску Флору резултатом 2:0, у другом колу групе Б Лиге конференција.

Стадион: ФК Партизан (5.845 гледалаца)
Судија: Ј. Вајнбергер, Аустрија

Црно-бели су тако успели да задрже максималан учинак, имају шест бодова, баш колико и Гент, који је славио над Анортозисом.

Јунак Партизана био је Лазар Марковић, који је постигао два гола, у 20, односно 42. минуту.

Утакмицу је обележила и ситуација из другог полувремена, када је штоперу гостију Маркусу Сепику морала да се укаже лекарска, хитна помоћ, због бола у грудима. Он је превезен у Ургентни центар.

Што се тиче утакмице, почетак није био баш очекиван, пошто су гости играли спуштеног гарда и отворено.

На прву шансу су чекали до осмог минута, када је Константин Васиљев са ивице казненог простора шутирао, био близу поготка, али је лопта на крају погодила само шипку која држи мрежу.

Само минут касније запретио је нападач Алику, који се добро градио у петерцу противника, упутио незгодан ударац док је био окренут леђима, међутим, Поповић је био опрезан – спречио је лоб, самим тим и гол.

Партизан је до поготка стигао практично из прве шансе. Рикардо Гомеш је био неодлучан, али је успео да се избори за ударац.

Голман Игонен је одбранио тај шут, међутим, од њега, лопта се одбила право на главу Лазарку Марковићу, који ју је спровео у мрежу.

Црно-бели су до краја полувремена покушавали с времена на време, не нарочито опасно. Ипак, други гол, опет од Лазара Марковића, стигао је у 42. минуту.

Капитен црно-белих се стуштио ка голу ривала, повео ка средини, шутирао левом са ивице казненог простора, лопта је на путу до гола закачила штопера Маркус Сепика и тако преварила голмана Игонена.

До паузе прилику за гол је имао и Рикардо Гомеш, чији је ударац са десетак метара завршио поред стативе.

Флора је и у наставку играла отворено, а казна је могла да стигне већ у 53. минуту, када је након одбитка шансу да постигне хет-трк пропустио Марковић.

Најагилнији код гостију био је Константин Васиљев, који је у више наврата искушавао Поповића, који се није дао.

Након дуже паузе због повреде, на терен се вратио и Данило Пантић, који је заменио Јојића.

Детаљ из 70. минута био је јако непријатан, пошто је штопер гостију Маркус Сепик остао да лежи на трави, те је хитна помоћ морала да реагује.