Italijanska premijerka Đorđa Meloni izjavila je da razumije kritike američkog potpredsjednika Džej Di Vensa koje su upućene Evropi u njegovom govoru na Bezbjednosnoj konferenciji u Minhenu u februaru.
„Moram da kažem da se slažem. To govorim već godinama. Evropa je pomalo izgubila sebe“, odgovorila je Melonijeva na pitanje o Vensovim optužbama da je Evropa nazadovala u svom zalaganju za slobodu govora i demokratiju, prenijela je Ansa.
Ona je takođe naglasila da kritike američkog predsjednika Donalda Trampa na račun EU nisu bile upućene njenim ljudima, već „vladavini klase i ideji da se, umjesto da se sagleda stvarnost i pronađu odgovori za ljude, može nametnuti ideologija“.
Vens je u svom govoru rekao da su unutrašnje prijetnje najveći izazovi za evropsku demokratiju, a ne spoljne prijetnje od Rusije ili Kine, i da je najveći problem masovna imigracija.
Pogled.me