Мото ГП: Бањаја побиједио у трци за ВН Велике Британије

Возач Дукатија Франческо Бањаја побиједио је у трци Мото ГП шампионата за Велику награду Велике Британије.

Бањаја је на Силверстону трку завршио за 40 минута, 10,260 секунди и остварио четврту побједу у сезони. То је његова друга узастопна побједа, послије тријумфа у Холандији.

Друго мјесто заузео је Маверик Вињалес из Априлије са 0,426 секунди заостатка, а трећи је био Джек Милер из Дукатија са 0,614 секунди заостатка.

Возач Прамака Жоан Зарко, који је стартовао са пол позиције, није завршио трку, пошто је пао са мотоцикла у петом кругу, када је изгубио контролу приликом скретања. Он је до тада био у вођству.

Водећи у генералном пласману возач Јамахе Фабио Квартараро трку је завршио на осмом мјесту са 3,819 секунди заостатка.

Квартараро у укупном пласману има 180 бодова, 22 бода испред Алеша Еспаргара из Априлије, који је данас био девети. Бањаја је трећи са 131 бодом.

Наредна трка у шампионату вози се 21. августа за Велику награду Аустрије на Ред Бул Рингу у Шпилбергу.