Никшићанима побједа након прекида у Рожајама, Ибар одговоран, повријеђено седам фудбалера

Фудбалери Никшића службеним резултатом добили су прекинути меч баража за 2. ЦФЛ против Ибра.

Сусрет у Рожајама је прекинут јер су домаћи навијачи упали у терен и напали фудбалере Никшића.

Дисциплинска комисија ФСЦГ одлучила је да сусрет региструје резултатом 3:0 за госте.

“На основу Записника са утакмице, Комисија за такмичење утврдила је да су у 64. минуту утакмице, након постизања поготка за ОФК „Никшић“, домаћи навијачи „Газије“ на свом дијелу трибине упалили 20-ак бакљи, које су убациле у терен. Обзиром да се тада на терену, због упаљених бакљи, појавила велика количина дима, главни судија утакмице је, уз сугестију делегата и четвртог судије, зауставио утакмицу док се бакље не уклоне са терена од стране организатора утакмице. У том тренутку на терену је била значајно смањена видљивост од запаљених бакљи, када у 65. минуту утакмице, док траје прекид, више дестина навијача „Газија“ са трибина улазе у терен. У општој гужви и јурњави по терену, у физичком обрачуну и насилничком понашању навијачке групе „Газије“, према ријечима службених представника гостујућег клуба, тјелесне повреде у тучи задобили су седам играча ОФК „Никшић“.

Цијенећи горе наведено, као и остале чињенице констатоване у записнику утакмице, Комисија за такмичење налази да су прекид утакмице изазвали домаћи навијачи „Газије“, те да је домаћин ФК „Ибар“ одговоран за прекид утакмице”, стоји у саопштењу које потписује предсједник Комисије за такмичења Божидар Мићуновић.