Новак победио повреду, бол и Раонићеве „бомбе“!

Новак Ђоковић

Новак Ђоковић, најбољи тенисер света, пласирао се у четвртфинале Аустралијан опена победом над Милошем Раонићем у четири сета – 7:6, 4:6, 6:1, 6:4, упркос великим проблемима са повредом коју је задобио у претходном мечу против Американца Тејлора Фрица.

Српски играч ће се у борби за полуфинале састати са Александером Зверевим, који је претходно победио Душана Лајовића.

Ђоковић је имао тежак посао против Канађанина рођеног у Подгорици, некадашњег трећег тенисера света који располаже разорним сервисом.

Међутим, и Новак је током дуела приказао велику моћ контроле гемова које отвара почетним ударцем.

Новак током првог сета није дозволио ниједну брејк шансу ривалу, а пропустио је две, у седмом и деветом гему.

Победник сета је морао да буде одлучен у тај-брејку, Ђоковић је повео са 3:0 и ту предност је задржао до краја – са 7:4 је окончао додатни део првог сета и повео са 1:0.

Деловало је и да је у другом сету Новак ближи брејку, али је ипак до тога први стигао канадски тенисер.

Ђоковић је брејк шансу пропустио у другом гему, потом је Раонић стекао прву прилику у трећем, а у петом је и успео да направи разлику.

У тим моментима Ђоковић није изгледао добро, чинило се да има велике проблеме са кретањем на терену, а све због повреде абдоминалног мишића.

До краја сета српски тенисер није стигао ни близу шансе да врати брејк и крене од нуле па је Раонић у десетом гему искористио прву сет лопту и изједначио на 1:1.

Није било добро у другом, али је било бриљантно у трећем сету!

Ђоковић је лепо отворио тај период, у четвртом гему је направио брејк, у шестом још један и на крају у седмом реализовао прву шансу да поведе са 2:1 у сетовима.

Четврти сет је заличио на први, Новак је у трећем гему пропустио две брејк шансе, ривали су у даљем току били изједначени, али је изгледало да је Ђоковић спреман да нападне сервис Раонића у сваком моменту.

То је учинио у деветом гему, трећу брејк прилику је реализовао, да би у десетом био апсолутно сигуран и првом меч лоптом завршио посао те обезбедио себи место у четвртфиналу Аустралијан опена.