Нови тријумф Ајакса, нула Интера и Шахтјора

youtube/printscreen

Амстердамски Ајакс савладао је Бешикташ (2:0) на домаћем терену у мечу групе Ц, док су Шахтјор и Интер одиграли неријешено (0:0) у оквиру утакмице групе Д.

Од самог старта играчи Ајакса су показали турској екипи ко је газда на њиховом терену, одмах су кренули офанзивно што им се врло брзо исплатило.

Први гол за „копљанике“ постигао је Бергојс у 12. минуту после сјајне асистенције Душана Тадића.

После овог поготка Ајакс је наставио са својом игром, низале су се шансе, а два пута је запријетио и Душан Тадић.

У 43. минуту Бергојс је асистирао Алеу који је повисио резултат на 2:0.

У другом полувремену гледали смо сличну ситуацију као и у првом полувремену, али нажалост није више било голова.

Ајакс тако након тријумфа над Спортингом уписао још једну побједу.

За разилку од Ајакса који ниже побједе, шампион Италије још увијек не зна за тријумф.

Плаво-црни су у мечу првог кола поражени од мадридског Реала на домаћем терену (0:1), а сада су одиграли неријешено са Шахтјором у гостима (0:0)

Имале су обје екипе своје шансе, може се рећи да је Интер доста пута могао да дође до вођства, али мрежа украјинске екипе остале је нетакнута.

Интер тако после прва два кола има само један бод, баш као и Шахтјор.