Одата пошта: Прије 23 године бомбардована зграда РТС-а, погинуло 16 људи

На злочин без преседана заувијек подсјећа споменик с натписом „Зашто“

Фото; РТС

Паљењем свећа и полагањем вијенаца и данас у 14.06 породице, колеге и пријатељи код споменика „Зашто“ у Ташмајданском парку одали су пошту радницима РТС-а који су погинули у НАТО бомбардовању 1999. године. Помен погинулама одржан је и ноћас, симболично у два сата и шест минута. У том бомбардовању је погинуло 16 људи.

Породице, пријатељи и колеге погинулих радника РТС-а  положили су цвијеће и запалили свијеће код споменика „Зашто“ и поновили да ни после 23 године нема одговора на питање зашто су погинули њихови ближњи.

У нападу су погинули: Јелица Мунитлак, шминкер, Ксенија Банковић, видео-миксер, Дарко Стоименовски, техничар у размени, Небојша Стојановић, техничар у мастеру, Драгорад Драгојевић, радник обезбеђења, Драган Тасић, електричар, Александар Делетић, камерман, Славиша Стевановић, техничар, Синиша Медић, дизајнер програма, Иван Стукало, техничар, Дејан Марковић, радник обезбјеђења, Милан Јоксимовић, радник обезбјеђења, Бранислав Јовановић, техничар у мастеру, Слободан Јонтић, монтер, Милован Јанковић, прецизни механичар и Томислав Митровић, режисер програма. 

Бомбе су бачене на зграду у Абердаревој улици у вријеме емитовања вијести, а знало се да сваке ноћи у згради РТС-а више од 150 људи само ради свој посао.

На злочин без преседана заувијек подсјећа споменик с натписом „Зашто“.

За погибију радника РТС-а до сада је одговарао Драгољуб Милановић, који је 2002. осуђен на десет година затвора због непоштовања наређења Савезне владе, по којем је запослене и технику требало да измјести из зграде у Абердаревој улици.

Извор: РТС

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest