Посланици данас гласају о смјени министарке Братић, Кривокапић најавио да неће потписати интерпелације за њено разрјешење

foto: pogled.me

Весна Братић, иначе, слови за једну од најомиљенијих министарки у Влади Црне Горе, а небројено пута је била главна мета разноразних комитских националистичких група

foto: pogled.me

Посланици ће се данас изјашњавати о захтјевима за смјену три министра – просвјете, науке, културе и спорта Весне Братић, вањских послова Ђорђа Радуловића, пољопривреде, шумарства и водопривреде Александра Стијовића.

Интерпелације је покренула опозиција, а завршена је расправа о раду министара Радуловића и Стијовића, док се о раду министарке Братић није расправљало, јер се није појавила у Скупштини када је та интерпелација била на дневном реду.

Ипак, захтјев за њено разрјешење могуће је да добије већину јер је, уз опозиционе посланике, гласање за њену смјену најавила из владајуће већине Социјалистичка народна партија (СНП) због раније смјене, њеног функционера, Василија Лалошевића са мјеста првог човјека Управе за спорт и младе.

Ипак, у Уставу пише да интерпелацију може поднијети трећина посланика, да се претреса одређена политика владе и да Влада треба да одговори на поднесену интерпелацију 30 дана од достављања.

Премијер Здравко Кривокапић најавио је да неће потписати интерпелације уколико буду усвојене у парламенту.

Весна Братић, иначе, слови за једну од најомиљенијих министарки у Влади Црне Горе, а небројено пута је била главна мета разноразних комитских националистичких група.

Министарка Братић јe универзитетски професор и признати стручњак за књижевност класицизма, сентиментализма, романтизма, као и америчку књижевност на Одсјеку за енглески језик и књижевност Филолошког факултета у Никшићу. Докторирала је на Филолошком факултету Универзитета у Београду одбранивши тезу под насловом „Слике Америке у дјелима Сема Шепарда и Дејвида Мемета”.

Дакле, ријеч је о крајње компетентној особи и правом „освјежењу“ – поготово у поређењу са пређашњим ДПС кадровским „егзибицијама“, попут Славољуба Мига Стијеповића или Предрага Пеђе Бошковића – чији је друштвени допринос мјерен нивоом корупције, незнања и партијске бахатости; или, пак, у случају Дамира Шеховића, за вријеме чијег министровања је до „беспрекорности“ разрађен модел националне, вјерске и политичке дискриминације у просвјетном систему Црне Горе.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest