Прекршајне пријаве због малтретирање екипе ТВ Вијести

Павићевић

Прекршајно ће одговарати двојица Цетињана који су 22. августа у пријестоници ометали и малтретирали екипу ТВ Вијести – новинарку Љубицу Милићевић и камермана Драга Матовића, не дозвољавајући им да се укључе уживо са терена.

Тог дана Матовићу су пријетили и да ће му одузети камеру, а један од насилника запријетио му је да ће га “пронаћи” уколико објави снимак.

Одлуку да Павићевић и Мрваљевић прекршајно одговарају донијело је Основно државно тужилаштво у Цетињу, које и даље трага за мушком особом која је угрозила безбједност Матовића.

”Основно државно тужилаштво у Цетињу поднијело је захтјев за покретање прекршајног поступка Суду за прекршаје Подгорица – Одјељењу у пријестоници Цетиње, против М.П. и В.М. оба из Цетиња, због прекршаја из Закона о јавном реду и миру који су учињени на штету Лј.М. новинарке ТВ Вијести и Д.М. камермана ТВ Вијести”, одговорио је руководилац тог тужилаштва, тужилац Душко Милановић.

Он је објаснио да су због истог догађаја формирали још један предмет – кривични, преноси РТЦГ.

”Против засада НН лица, због кривичног дјела угрожавање сигурности извршеног на штету Д.М. камермана ТВ Вијести, те је наложено Управи полиције, Одјељењу безбједности Цетиње да предузму хитне радње у циљу утврђивања идентитета овог лица”, одговорио је тужилац Милановић.

Новинарка и камерман ТВ Вијести тог дана извјештавали су са протеста на Цетињу, на ком су се окупили противници устоличења митрополита Јоаникија.

Након што су се припремали да се уживо укључе у вијести у подне Милићевићеву и Матовића опколила је група мушких особа и уз увреде им поручили да не могу да извјештавају са протеста. Неки од њих дирали су камеру, пријетећи да ће је узети.

Увреде и спречавање новинара да извјештавају забиљежила је Матовићева камера, која је остала укључена.

Напад на екипу ТВ Вијести осудили су државни званичници, новинарска удружења и представници владајуће већине.

Уредништво и менаџмент Телевизије Вијести оштро је осудио малтретирање Милићевићеве и Матовића, којој група учесника протестног скупа на Цетињу у једном тренутку није дозволила извјештавање, упућујући новинарки и сниматељу увреде и пријетње.

Тада су позвали надлежне да умјесто саопштења и Твитер објава у којима се осуђују атаци на новинаре, коначно нешто предузму да их заиста заштите:

”А у противном ће и ова власт постати саучесник свих којима је најлакше ударити на новинаре и то најчешће на оне који свој посао раде професионално и у интересу јавности”.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest