Пропао посао тежак 44 милијарде долара: Илон Маск одустао од куповине Твитера

Маскови адвокати послали су писмо Твитеру у којем наводе да је он одлучио да „раскине уговор о њиховом спајању“

Милијардер Илон Маск обавијестио је Твитер да се повлачи из уговора о куповини платформе, наводи се у писму његовог представника компанији.

Како се наводи у проширеном документу, Маск користи своје право да „раскине уговор о припајању и одбије њиме предвиђену трансакцију“. Писмо је формално обавјештење, нагласили су представници бизнисмена.

„Господин Маск има разлога да вјерује да је прави број лажних или нежељених Твитер налога знатно већи од „мање од пет одсто“ пријављених друштвених мрежа, наводи се у документу.

Према ријечима аутора писма, ова цифра је „драматично потцијењена”.

Незадовољство милијардера изазвала је и кадровска политика компаније, недавна отпуштања и одлука о обустави запошљавања, додали су представници предузетника.

Предсједник Управног одбора: Твитер ће тужити Маска

Твитер ће тужити Илона Маска за преузимање друштвене мреже, рекао је Брет Тејлор, предсједник управног одбора компаније.

Према документу који је процурио, Маск користи своје право да „раскине уговор о спајању и повуче се из трансакције предвиђене њиме“. Према Маску, друштвена мрежа је потцијенила број лажних и спам налога, рекавши да њихов број не прелази пет одсто корисника.

„Управни одбор Твитера посвећен је затварању посла по цијени и условима који су договорени са Маском и планира да предузме правне радње како би осигурао споразум о спајању. Увјерени смо да ћемо побиједити на суду у Делаверу“, написао је Тејлор на Твитеру.

Такође се наводи да је менаџмент платформе завео Маска при склапању посла, а касније „Твитер није могао или је одбио да пружи информације“. Према ријечима представника бизнисмена, друштвена мрежа није пружила информације о процесу провјере нежељене поште и лажних налога, блокирајући их. Поред тога, Маск није задовољан материјалима који су обезбијеђени о финансијском стању компаније, наводи се у писму.

Претходно је Маск понудио 44 милијарде долара за Твитер, али је захтијевао да се провјере подаци компаније да број „лажних” налога који се користе, између осталог, за слање нежељене поште, не прелази пет одсто.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest