РАДУЛОВИЋ: „Нема притужби за мито у КЦЦГ-у, оштро бих казнила сваког“

“Ја не вјерујем да је то заступљено у проценту у којем се говори. Била бих спремна да оштро казним сваког ко би узео новац за здравствену услугу. Одавно се више не прича о томе као раније. Ја се надам да је томе крај”, казала је она.

У времену када је мање ковид пацијената, потребно је да се грађани врате својим изабраним љекарима и да се повећа повјерење у њих, казала је директорица Клиничког центра. На тај начин растеретиће се листа чекања код специјалистаћ. Она је истакла да у поређењу са Клиничким центром Љубљана наш КЦЦГ има три пута мање запослених, а више прегледа и мање листе чекања.

У КЦЦГ-у је претгодног мјесеца урађено 8,5 хиљада прегледа.

“Од 1. јануара до 1. априла урађено је 150 хиљада прегледа и дијагностичких процедура. Морате признати да је то значајна бројка”, казала је Радуловић.

Истакла је да су од 8,5 хиљада прегледа имали 63 жалбе.

“То је 0,07 пацијената који су имали замјерке”, казала је она. Упоређујући се са центрима из региона, Радуловић је рекла да у односу на Љубљану Србија и Хрватска имају знатно веће листе чекања.

“Клинички центар Љубљана није једина здравствена установа у том граду и има до три пута више запослених од КЦЦГ-а. Када погледате наше и њихове листе чекања, њихове су два пута веће… Дакле када упоредите та два система јасно је да са два и по пута мање запослених и мањом листом чекања, да је тај број прегледа значајно већи, да имамо веће оптерећење по запосленом љекару и медицинској сестри ”, истакла је директорица КЦЦГ-а.

Додаје да је мало љекара и да је специјалисту најтеже чекати.

Најдуже се чека на преглед код кардиолога, ендокринолога, реуматолога, гастроентеролога, сада и неуролога и то је у просјеку пет мјесеци.

“У Љубљани је то годину”, казала је она.

Додала је да желе да врате повјерење у изабране љекаре.

“Жеља нам је да здравствени систем постане систем када унаприједимо све карике. Морамо да вратимо повјерење пацијената”, истакла је Радуловић.

Истакла је да је отворено преко двије хиљаде 700 термина за кардиологију.

“Да ли можете да претпоставите за колико времена смо попунили 2.700 термина, за 14 дана”, казала је она.

Да је велики терет и на Ургентном показује податак и да се преко 200 прегледа дневно обави у том центру, додала је Радуловић.

„Зато ћемо се потрудити да изградимо посебну зграду Ургентног центра како би могао да ради како му доликује“, казала је она.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest