Рудник угља потписао уговор са нафтном компанијом: За гориво дају шест и по милиона еура

Foto: Printscreen

У односу на прошлу годину, Рудник угља ће за гориво издвојити 800 хиљада еура мање, иако је цијена горива на тржишту драстично већа сада него што је то био случај почетком 2021. године

Рудник угља Пљевља ће у овој години издвојити шест и по милиона еура за набавку горива, што је за око 800 хиљада еура мање у односу на прошлу годину. То показује документација у вези са јавном набавком горива која је објављена на порталу јавних набавки.

Рудник угља ће за дизел и бензин платити 6,42 милиона еура са порезом на додату вриједност (ПДВ), док ће за еуродизел платити 72,6 хиљада што је укупно 6,49 милиона еура. Оба уговора су склопљена са фирмом Јуугопетрол чији је већински власник Хеленик петролеум из Грчке.

У 2021. години за исте набавке Рудник угља је платио 7,3 милиона еура, а у 2020. години 7,25 милиона еура. У прошлој години, а посебно у претпрошлој, цијена дизела је била значајно мања него што је то случај ове године када је малопродајна цијена достигла рекордан ниво.

Лани је набавку дизела и бензина одрадила фирма Петрол Црна Гора МНЕ која је добила 7,252 милиона еура за тај посао, док је набавку еуродизела и бензина добио Југопетрол за 69,4 хиљаде еура.

Осим цијена горива, у односу на прошлу годину је промијењено и руководство фирме. Лани је извршни директор био Славољуб Попадић, док је сада на тој позицији Милан Лекић.

Чланови одбора сада су предсједник Душан Jањушевић, Славица БатизићБудимир ТањевићВељко Васиљевић и Зоран Радуловић. Они су у борду директора замијенили Александра Митровића, Владу МилинковићаЗорана ГоспићаНаташу Марковић и Бранислава Пеjовића.

Према уговору са Југопетролом, гориво ће се фактурисати по цијенама важећим на дан преузимања уз попуст од 0,077 еура по литру, односно 0,093 еура по литру са ПДВ-ом.

Рудник угља је обавезан да плаћање изврши 60 дана од дана доствљања фактуре за испоручено гориво.

Рок за извршење уговора је 12 мјесеци или до достизања укупне уговорене вриједности.

Рудник угља је у стопостотном власништву Електропривреде, док је ЕПЦГ у већинском власништву државе Црне Горе.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest