Самоубиства на Ђурђевића Тари и даље мистериозна: Телефони послати на вјештачење

Ова два самоубиства и даље су под велом мистерије

Илустрација, фото: ДАН

Полиција још није званично повезала случајеве, иако све указује на то да се 13-годишњи дјечак убио након што је на друштвеним мрежама сазнао да је исто урадила М.Г. из Пљеваља
Два мобилна телефона дјечака В. K. (13) који се убио скоком са моста на Тари послата су на вјештачење, пише Блиц.

Он је, подсјетимо, починио самоубиство двадесетак дана након што је на истом месту то учинила М. Г. (20) из Пљеваља.

Ова два самоубиства и даље су под велом мистерије. Полиција још није званично повезала ова два случаја, иако све указује на то да се дјечак убио након што је на друштвеним мрежама сазнао да је исто урадила М. Г.

Из породице настрадалог дјечака кажу да о трагедији више не желе да говоре за медије. Отац тинејџера кратко је рекао за „Блиц“ да је истрага смрти његовог сина у току.

Подсјетимо, М. Г. из Пљеваља се убила 27. јула, а дjечак (13) из истог мjеста извршио је самоубиство средином овог месеца.

Обоје су то починили скоком са висине од око 180 метара са моста на Тари, а неколико дана прије трагедије, на друштвеној мрежи ТикТок, дјечак је оставио поруку у којој је најавио шта ће учинити.

Да су ова два случаја повезана, како је „Блиц“ већ писао, јасно указују њихови профили на друштвеним мрежама – обоје су на Инстаграму оставили исту поруку: натпис „Сејф плејс“ (Сигурно мјесто) и шест срца у дугиним бојама – истим редоследом и истим фонтом.

Да ситуација буде још бизарнија пратили су и пратио их је идентичан број људи – 538.

Дан је већ раније писао о овом случају, а прије недјељу дана службеници Управе полиције су провјеравали наводе у којима се износе озбиљне сумње да у Црној Гори постоји интернет секта.

Полиција је, према незваничним сазнањима „Дана“, кренула у провјере профила на друштвеним мрежама чији коментари су били сумњиви.

Службеници пљеваљске полиције су тада обавијештени о овим објавама. Према наводима саговорника „Дана“ из полиције, не постоји ни најмања сумња која ове двије трагедије може повезати са постојањем неке секте, нити има сазнања да оне уопште постоје.

Ипак, све информације у вези са спорним објавама достављене су Центру безбједности Подгорица, па су службеници Групе за борбу против високотехнолошког криминала јуче кренули са испитивањем ових навода. Како сазнајемо, прије свега, провјеравају се два сумњива профила са којих су упућени коментари који, како се може посумњати, најављују понављање оваквих трагедија.

Из полиције је „Дану“ незванично саопштено да досад није било пријава на сумње за постојање оваквих секти нити има било каквих сумњи које би указивале на то.

IN4S

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest