Сјајна Србија се осветила Шпанији, Филиповић донио финале у последњим тренуцима

Ватерполисти Србије успјели су да се пласирају у финале Олимпијских игара у Токију, па ће бранити златну медаљу освојену 2016. у Рију

Србија је данас у полуфиналу савладала Шпанију 10:9  и псветила јој се за пораз у групној фази прошле недјеље.

Србија је одлично започела меч и добила прву четвртину 2:0, али је онда Шпанија сјајно одиграла други период, постигла пет голова, а Србија два, па је резултат на полувремену био 5:4 за Шпанију.

Добро су Шпанци одиграли и трећу четвртину, у једном моменту имали и 7:4, смањила је Србиај на 7:5, па се са тим резултатом ушло у одлучујући период.

Услиједила је драма у последњој четвртини, прилазила је Србија на гол заостатка, а на 2 минута и 20 секунди успјела да поравна на 8:8.

Затим смо видјели по један гол на обје стране, а на 26 секунди до краја сјајан гол постигао је Филип Филиповић и донио финале Србима.

За златну медаљу ће Србија ће играти против Грчке, док ће се Шпанија за бронзу борити са Мађарском.