Србија боља од Филипина

У другој утакмици квалификационог турнира за одлазак на Олимпијске игре у Токију, репрезентативци Србије савладали су подмлађену екипу Филипина резултатом 83:76.

Могло је и боље. Ипак овом побједом потврдили су прво мјесто у групи А, а самим тим обезбијеђен је и пласман у полуфинале турнира у Београду. Иако нису могли да рачунају на Николу Калинића, Немању Бјелицу и Васу Мицића, изабраници Игора Кокошкова нису играли на задовољавајућем нивоу. Разлог за бригу, поред лошије представе, јесте повреда Јовића која је изгледа озбиљније природе, због које неће бити у могућности да настави квалификациони турнир. Велики пех за орлове након свих лоших вијести које су задесиле Србију.

У првом полувремену утакмице нешто другачија прича, у односу на дуел са Доминиканском Републиком. Орлови су тројком Милоша Теодосића отишли на +15, после чега је изгледало да све иде лакше за српску репрезентацију. Ипак није било тако. Након три четвртине Филипини су имали свега 5 поена минуса, у једном тренутку су серијом стигли и до резултатског егала, и свега једног поена дефицита при крају утакмице. Орлови су ипак имали одговор на пријетњу противника. Бобан Марјановић у финишу меча помогао је својој екипи да дође до другог тријумфа, веома значајног у мору проблема српске репрезентације. Боби је меч завршио са 25 поена, 11 скокова и 1 асистенцијом. Њега су испратили Добрић са 16, Теодосић са 13 и Анђушић са 12 поена. Следећи дуел Србија ће играти у суботу са пораженим из дуела Италија-Порторико.