Србија у припремној утакмици боља од Катара

У својеврсној генералној проби пред одлучујућу утакмицу у квалификацијама за Мундијал, репрезентација Србије је вечерас на “Рајку Митићу“ савладала селекцију Катара резултатом 4:0.

С обзиром да се радило о пријатељској утакмици, селектор “Орлова“ Драган Стојковић Пикси је одлучио да прилику од првог минута углавном укаже играчима који су до сада имали мању минутажу, а међу њима је био и дебитант на голу Вања Милинковић-Савић који је одлично обавио посао у вечерашњем мечу.

Србија је прву прилику за вођство имала у петом минуту после сарадње Јовића и Максимовића, када је голман гостију избио лопту у корнер, али потом су гости били опаснији. Селекција Катара је у неколико наврата правила проблеме нашој одбрани, али је Вања Милинковић-Савић одличним интервенцијама сачувао нетакнутом своју мрежу.

И када се очекивао крај првог полувремена, Србија је успела да поведе. Немања Радоњић је са десне стране упутио оштар центаршут на ивицу петерца, где Јовић није успео да захвати лопту која је одбијена до Саше Лукића, а српски везиста из другог плана шутира и погађа мрежу за 1:0.

У полувремену је селектор Стојковић извршио неколико измена, а одмах су му се исплатили уласци Влаховића и Сергеја Милинковић-Савића.

Играо се 51. минут меча, када је Сергеј кроз средину асистирао за Луку Јовића који је искористио и лошу реакцију одбране Катара и на крају упутио прецизан шут у мрежу – 2:0.

Непуна два минута касније, голман гостију Ал Шиб је поново морао да вади лопту из мреже. Опет наши фудбалери комбинују кроз средину, Сергеј, па Радоњић који шаље лопту напред за Влаховића, а наш нападач на прави начин завршава ову акцију за убедљивих 3:0.

За разлику од првог полувремена, гости више нису били тако опасни, имали су потом неколико покушаја са дистанце, али нису били прецизни.

На другој страни, Србија је до четвртог гола стигла у 83. минуту, када је Влаховић прошао по левој страни, одакле је несебично проиграо Сергеја Милинковић-Савића који погађа доњи десни угао за коначних 4:0.