“Српски телеграф”: Енис Баковић помогао Дијани Хркаловић да вођу “шкаљараца” пребаце из Турске у Београд

Улога Енеса Баковића и блискост с “кавчанима” откривени су тек недавно када је смијењен са функције помоћника директора полиције Црне Горе. Наиме, Дритан Абазовић, координатор свих служби безбједности, изјавио је да је забрана уласка Беливуку и Миљковићу у Црну Гору скинута по Баковићевом наређењу

Бивша државна секретарка МУП Дијана Хркаловић, у сарадњи са високопозиционираним полицајцима Мила Ђукановића, издејствовала је изручење Јована Вукотића Србији, гдје је један од вођа “шкаљарског клана” требало да буде убијен.

Подсјетимо, како пише Српски телеграф, сумња се да је Хркаловићева била практично шеф “кавачког клана”, односно српског огранка с Вељком Беливуком и Марком Миљковићем на челу, а наводно је један од њених кључних задатака било чишћење виђенијих “шкаљараца” да би њени пулени потпуно преузели нарко-тржиште.

Вукотић је чак три пута избјегао смрт, а “кавчане” је кривио за смрт оца и брата. Као неко ко је био јак играч у подземљу, а Друго основно тужилаштво у Београду га је теретило само за фалсификовање пасоша, Дијана је смислила план који је спровела заједно са Миловим човјеком од повјерења Енесом Баковићем, помоћником директора Управе полиције – открива извор.

Црногорског боса су Турци ухапсили августа 2018. И Србија и Црна Гора су експресно послале захтјеве за изручење, а поменути двојац је на позив турског правосуђа потом отпутовао за Анкару да би те захтјеве образложио, наводи портал Република.рс.

– Шта се тамо издешавало и како је овај Которанин, умјесто да буде изручен Подгорици, ипак завршио у Србији, у којој је у затвору лежао 15 месеци, мало коме је тад било јасно. Многи су то приписивали преговарачким способностима државне секретарке јер су оптужбе против Вукотића у Црној Гори биле знатно теже него оне зашта га је теретило српско правосуђе – наводи саговорник из безбједносних структура.

Тек пошто је почело да се одмотава клупко злодјела Дијане Хркаловић, истражни органи су дошли до података да су пут у Анкару брижљиво испланирали заштитници “кавчана”, тачније одметнути центри моћи у Београду и Ђукановићева власт у Подгорици. Да је у питању паклени план, сумњао је и Вукотићев отац Веселин (убијен у априлу 2019):

Црна Гора да се одрекла свог држављанина и предала га другој држави. Србија је послала специјални авион да га неколико сати после хапшења практично киднапују и доведу у Београд иако практично нема никакав прекршај – навео је Веселин у изјави подгоричким медијима.

Тадашњи министар полиције Небојша Стефановић јавности није дао објашњење о изручењу.

Вукотић је ускоро пребачен у Централни затвор у Београду, чиме је одрађен само један дио наводног плана Дијане Хркаловић. Следио је најтежи – ликвидација.

“Кавчани” и њихови политички покровитељи чекали су погодан тренутак да уклоне крвног непријатеља, нису журили, хтели су да то буде изведено без грешке. Покушавали су да своје људе убаце у затвор, али им се то изјаловило, па су почетком децембра 2019. одлучили да цијанидом отрују Вукотића. Само захваљујући пукој срећи, опрезу и инстинкту Вукотићеве супруге, план је пропао, а четворица директних извршилаца атентата су похапшена.

– Дијана је тада већ била смијењена са мјеста државног секретара МУП, али је и даље била на вези са својим сарадницима из криминалног клана Радоја Звицера и Веље Невоље. Недуго после тога, Вукотић је изручен Црној Гори – закључује извор.

У гепеку нашли сланик са цијанидом

Покушај тровања цијанидом је пропао јер је Маша Мишић, невјенчана Вукотићева супруга, посумњала када су наводни полицајци зауставили такси у ком је била и тражили да претресу њене ствари, тачније да у храну коју је носила мужу убаце отров.

Она је била на путу ка ресторану да би узела раније поручен ручак и однијела га у притвор јер се Вукотић плашио да га “кавчани” не отрују и није желио да једе храну која се спрема у затвору.

Представљајући се као полицајци, пресрели су Машу, али она у том тренутку код себе није имала храну, већ гардеробу. Затражили су да провјере шта се налази у пакету намијењеном Вукотићу, али је њој то било сумњиво, одмах је пријавила надлежнима и услиједило је хапшење.

Осим лажних полицијских прслука с ознакама Управе криминалистичке полиције, качкета и полицијске значке, која је украдена још 2006, код њих је нађено и оружје. У гепеку аутомобила у ком су ухапшени нађен је сланик у коме се налазио цијанид.

Пустили Вељу и Марета у Црну Гору

Улога Енеса Баковића и блискост с “кавчанима” откривени су тек недавно када је смијењен са функције помоћника директора полиције Црне Горе. Наиме, Дритан Абазовић, координатор свих служби безбједности, изјавио је да је забрана уласка Беливуку и Миљковићу у Црну Гору скинута по Баковићевом наређењу.

Такође, и двојица инспектора која су због тога ухапшена бранила су се да су наређење добили одозго, а све је потврдио и један од лидера Демократског фронта Милан Кнежевић:

Кораћ избјегао ликвидацију на ауто-путу

Иста судбина, као Вукотићева, била је намијењена и Филипу Кораћу, десној руци једног од вође “шкаљараца” Луке Бојовића. Наиме, Хркаловићева је издејствовала да се против њега повуче Интерполова потјерница да би га намамила у Србију, гдје би био ликвидиран.

Та акција је носила назив “Капиталац”, а услиједила је после саслушања у Управи криминалистичке полиције.

Унапријед инструисани инспектори су покушавали да притисну Кораћа да би нешто извукли из њега, али ништа нису сазнали, што им и није био главни циљ. Када је “шкаљарац” кренуо назад, Дијана је наредила да га прате двоје кола с полицајцима у цивилу, а иза њих је ишао и један ауто у ком су били Вељини људи. Они су чекали да се полицајци повуку да би ступили у акцију, али је тада дошло до обрта захваљујући сналажљивости Кораћа, који је уочио да га прате и на ауто-путу замијенио возило, тако да је избјегао ову замку – откривају наши извори.

Хронологија

1. Хапшење Вукотића у Турској

2. И Србија и Црна Гора експресно шаљу захтеве за изручење

3. Дијана Хркаловић у име Србије и Енес Баковић у име Црне Горе путују у Анкару да образложе захтеве

4. На опште изненађење, Турска изручује Вукотића Србији, мада се у Црној Гори терети за теже кривично дело

5. Вукотић пуком срећом избегава покушај убиства цијанидом у Централном затвору

6. Београд га изручује Подгорици, после тога следи пад Беливукове групе и Хркаловићке

Извор: “Српски телеграф”

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest