Урнебесни „ЈаДни сервис“: После глорификовања антисемитизма, водитељка истакла да у Бару влада „међујеврејски“ склад

Урнебесни „ЈаДни сервис“: После глорификовања антисемитизма, водитељка истакла да у Бару влада „међујеврејски“ склад

РТЦГ

Бројни су примјери непрофесионалног понашања уредништва РТЦГ, бројни гости који су рекламирали фашизам, шовинизам и јасну мржњу према дијелу грађана Црне Горе, сад је водитељка РТЦГ, показала посебну емоцију према Јеврејима у Црној Гори, и казала да у Бару влада „међујеврејски“ склад.

Пошто нијесмо претјерано убијеђени у знање и професионалност „сервиса свих грађана“, приписаћемо ово још једној „глупости“, која се отела у програму ове телевизије.

Но дужни смо да подјсетимо на дио катастрофалних пропуста, грешака и скандала РТЦГ.

Трагом бешчашћа и незнања…

У мору скандалозних потеза уредништва Јавног сервиса који су обиљежили овај медиј у јавности Црне Горе, али и региона, као државну институцију која се налази у беспоговорној служби бившег режима, издвојићемо свега неколико њих који су се догодили недавно.

Прије свега, поменимо памфлетистичко остварење Татјане Шуковић и Снежане Ракоњац под називом „Свједок Божије љубави“, кроз који је покушано да се дискредитује и омаловажи митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије.

Илустрација: ИН4С

Подсјетимо, писање ИН4С-а је у највећој мјери допринијело искључивању овог памфлета из регионалог ТВ фестивала Press vitez чији је жири из „етичких разлога“ искључио овај филм из фестивала.

Такође, подсјетимо се и фамозне прославе Дана побједе над фашизмом, када је уредништво одлучило да тог дана емитује, ни мање ни више, него нацистички оријентисаног музичара из Хрватске – Марка Перковића Томпсона.

РТЦГ / Томпсон

Тада је предсједник Савјета Агенције за електронске медије (АЕМ) Ранко Вујовић одлучио да се не оглашва у име Агенције поводом овог инцидента, образлажући одлуку на сљедећи, скандалозан начин„Спорно је њено емитовање, а поготово није требало да пјесма буде емитована баш на Дан побједе над фашизмом, али сам текст пјесме није споран. Не видим разлог због чега би АЕМ реаговао. Посебно сам изненађен бурном реакцијом кругова у Црној Гори који су иначе блиски српским фашистичким идејама“, казао је Вујовић Удружењу новинара Србије (УНС).

Међутим, нјаскандалознији је био инцидент  у централном „Дневнику 2“, када је на дан обиљежавања Међународног дана сјећања на жртве Холокауста, Јавни сервис изашао са вијести „Антисемитизам једини пут“, притом, плагирајући изјаву предсједника Скупштине Алексе Бечића.

Фото: Фејсбук/Небојша Бабовић

Иако је антисемитизам окарактерисан као једна од највећих пошасти савременог доба, црногорски јавни сервис је овај дан обиљежио поруком – поновимо – „Антисемитизам једни пут“, иако је према дефиницији „антисемитизам“ синоним за нетрпељивост, мржњу или предрасуде према Јеврејима, као религијској групи или нацији.

Ова скандалозна порука превазишла је границе медијских гафова и сврстава се у ред најбизарнијих порука, које је икад један „јавни сервис“ емитовао, и због које је било неопходно да одговара комплетно руководство Јавног сервиса, након смјене.

Нажалост, још увијек нема промјена у РТЦГ, те је зато могуће да чујемо да у једном граду у Црној Гори влада „међујеврејски склад“. 

Подржавамо међујеврејски склад и апелујемо на превазилажење свих несугласица између Ашкеназа и Сефарда који живе у Бару, духовит је коментар популарне мим странице „Мимистарство оностраних послова“. Дакле, рад Јавног сервиса је непресушан извор за овдашње мимере. А грађани плаћају!

ИН4С

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest