Велики успјех: Млада кошаркашка репрезентација Црне Горе бронзана на Европском првенству

Млада кошаркашка репрезентација Црне Горе направила је велики успјех, освајањем бронзе на Европском првенству у Подгорици. „Црвени“ су у борби за мјесто на побједничком постољу савладали Израел резултатом 86:77 (20:14, 20:16, 21:12, 25:25).

Потучени на емотивном плану након тијесног пораза од Литваније у полуфиналу, Дубљевићеви ученици су лоше ушли у меч (0:9). Ипак, брзо су се консолидовали, на старту друге четвртине изједначили на 24:24, а након полувремена и први пут повели 45:42. Након тога, домаћи више нису испуштали предност, која је у 26. минуту први пут износила девет поена разлике (59:50). Максималних плус 11, Црна Гора је имала на уласку у последњи минут, након полагања Филипа Анђушића за 81:70.

Црну Гору је до медаље предводио Федор Жугић са 22 поена. Двоцифрени су били Ђорђије Јовановић и Илија Варајић, са по 11, те Филип Анђушић и Андрија Грбовић са по 10 поена. Зоран Вучељић и Данило Ивановић су убацили по осам, а Андрија Грбовић шест поена.

Најефикаснији актер дуела био је Јувал Левин са 25 поена. Двоцифрен поентерски учинак у редовима Израела су имали још Ноам Шимон Доврат са 15 и Харел Рински са 12 поена.