Фото: Побједа/И. Мандић
Виши суд одбио је јемство од 2.445.447 еура које су Будимир Крстовић и његова кћерка Марина понудили како би се са слободе бранили од оптужби за шверц 1.206 килограма кокаина.
За Будимира Крстовића јемство је понудио његов рођени брат Божидар Крстовић стављањем хипотеке на непокретности вриједне 768.140 еура.
Оптужени Будимир је на име гаранције понудио и Хартије од вриједности ЦКБ банке вриједне 431.336 еура.
За Марину Крстовић јемство су положила њена браћа од стричева Стефан и Немања Крстовић понудивши двије некретнине вриједне 1.256.000 еура.
Будимир Крстовић је појаснио да је његово имовно стање више него добро али да му је сугерисано да због компликација у процедури не нуди своју имовину која се налази у Србији гдје дужи низ година живи и ради.
Поред мјесечних примања од око 10.000 еура, Крстовић је суду предочио да уколико је потребно суду може још понудити хладњачу од 5.000 м2 за коју није могао прецизирати колико вриједи наводећи да израда метра квадратног хладњаче кошта од 600 до 1.200 еура и која је у власништву његове фирме Сан франциско.
Поред хладњаче Будимир Крстовић је и власник породичне куће у зетском селу Мојановићи и некретнине у Београду коју је рентирао Амбасади Велике Британије све до хапшења.
Марина Крстовић је саопштила да је спремна да суду понуди и стан центру Београда са гаражним мјестом у њеном власништву додајући да је власник компаније чије се просторије налазе у индустријској зони у Старој Пазови од којих један дио овог објекта рентира другим фирмама за износ од 6.000 еура мјесечно.
Суткиња Весна Ковачевић је саопштила да ће приликом одлучивања узети у обзир и то што су Крстовићи од самог почетка сарађивали са истражним органима.
Будимир је јуче подсјетио да је на позив црногорске полиције дошао из Београда док је Марина Крстовић казала да је након проналаска дроге у полицију пошла својим аутом.
Да Крстовићи немају намјеру бјежати, по ријечима њиховог адвоката Драгољуба Ђукановића огледа се и у чињеници да су поштовали мјеру забране напуштања мјеста становања коју им је у једном моменту кривичног поступка одредио бивши судија за истраге Радомир Ивановић.
Будимир Крстовић је приликом контроле доказа против њега и ћерке Марине казао да се ради о намјештаљци која је послужила за полицијско-политичку причу.
Он је затражио од надлежних да упореде његов случај са случајем запљене 400 килограма кокаина у магацину Волија истичући да му се догодила потпуно иста ситуација као и његовом пријатељу Драгану Бокану.
Крстовић је предочио суду да је на расвјетљавању цијелог случаја због којег се са ћерком нашао иза решетака ангажовао бившег агента ДЕА-е.
Марина Крстовић је суду указала да је у неколико наврата нетачно преведена њена комуникација са добављачем из Еквадора везано за поручивање банана као И да је додата једна реченица. Она није спорила да је са добаљачима уговарала цијену и количину банана које је куповала компанија њеног оца и устврдила да су оптужбе тужилаштва против ње и њеног оца без утемељења.
Будимир и Марина Крстовић ухапшени су након што је полиција у њиховом магацину у зетском селу Мојановићи, надомак Подгорице 24. августа пронашла и заплијенила 1.400 килограма кокаина, како је тада саопштено.
Марина и Будимир Крстовић су пред истражитељима тврдили да немају ништа са пронађеном дрогом и полицји понудили сарадњу и помоћ у расвјетљавању овог случаја одбрана Крстовића је тужилаштву предала документ који је издао директор луке Боливар из које је кренула пошиљка са бананама и у коме се наводи да је контејнер који је кренуо према Црној Гори прошао све неопходне провјере и да на њему није било дроге.
Банане су утоварене на МСЦ Катyа који је из луке Боливар кренуо према Панами.
За сада није познато да ли су контејнери са бананама из Панаме наставиле транспорт бродом Катyа према Малти или су претоварене на неки други теретњак.
Оно што је за сада познато да је брод Цхарлотте из италијанске луке Ђоја Тауро преузео контејнере са нарученим бананама и превезао их до Луке Бар.
Извор: Побједа