Вучић-Ердоган: Турској и Србији кључни мир и стабилност

Према ријечима Вучића, Турска је све значајнији трговински партнер Србије и налази се тренутно на 10 мјесту, а прије пар година била је још на 18 позицији

Предсједник Србије Александар Вучић рекао је, после разговора са турским колегом Реџепом Тајипом Ердоганом, да је за обје земље од кључног значаја очување мира и стабилности.

– Важно је да имамо стабилне, добре и пријатељске односе – истакао је Вучић у изјави српским новинарима у Анкари, и додао да је са Ердоганом разговарао о турским ивеститорима и да су највише пажње посветили кључним регионалним питањима, преноси РТС.

Указао је да је са Ердоганом разговарао о увећању трговинске размјене, која је од јануара до новембра прошле године достигла вриједност од 1,55 милијарди евра.

Према његовим ријечима, Турска је све значајнији трговински партнер Србије и налази се тренутно на 10 мјесту, а прије пар година била је још на 18 позицији.

Пренио је да је са Ердоганом разговарао о турским инвеститорима, који су важни јер покривају мања мјеста, као што су Лебане, Крупањ, Житорађе.

„Разговарали смо и о свим кључним регионалним питањима, чему смо највише пажње посветили. Важно нам је да имамо стабилне, добре и пријатељске односе, а очување мира и стабилности су од кључног значаја“, објаснио је Вучић који је у једнодневној посети Турској.

Предсједник је рекао да је са турским предсједником разговарао о ситуацији у Босни и Херцеговини и комплетној ситуацији у региону, као и значају инфраструктурног повезивања између Србије и БиХ.

На питање да ли је било ријечи о напетој ситуацији у БиХ и о инциденту у Прибоју, Вучић је рекао да су разговарали о свему.

– Разговарали смо о свему, и о Прибоју и о свему другом. О компликованој ситуацији у региону, томе какви су ставови Србије, какви Турске, и шта значи поштовање Дејтонског споразума – од поштовања интегритета БиХ, али и интегритета Републике Српске у оквиру БиХ –  рекао је Вучић.

Додао је да је са Ердоганом разговарао о свему, па и о заједничком деловању по појединим питањима у међународним организацијама.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest