Звезда савладала Лудогорец у Разграду

FK Crvena Zvezda

Фудбалери Црвене звезде побиједили су Лудогорец (1:0) на гостујућем терену у утакмици другог кола групе Ф у Лиги Европе.

Црвено-бијели су без неколико кључних играча успјели да изборе другу побједу у Лиги Европе на исто толико утакмица.

Кренуо је нешто офанзивније Лудогорец у овом мечу. На старту утакмице имали су двије прилике, али голман Поповић је фантастично реаговао.

У наставку првог полувремена црвено-бијели су живнули. Услиједиле су одличне прилике за Иванића и Бена, али ипак без реализације.

У друго полувријеме Црвена звезда је ушла доста боље од свог противника. Озбиљну шансу је имао Иванић у 60. минуту, али Калина је фантастично одреаговао.

У 64. минуту Гелор Канга је фантастично одреаговао и погодио мрежу Лудогореца.

Након тога наставила офанзива црвено-бијелих, а играч Лудогореца Сисињо добио је црвени картон због грубог старта над Миланом Павковом у 76. минуту.

Црвена звезда је после ове побједе на првом мјесту у групи Ф Лиге Европе.