33. UZASTOPNA POBJEDA NA VIMBLDONU: Đoković preokretom do polufinala

Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković plasirao se večeras u polufinale Vimbldona.

On je u četvrtfinalu bio bolji od ruskog tenisera Andreja Rubljova i savladao ga sa 3:1, po setovima 4:6, 6:1, 6:4, 6:3, poslije nepuna tri časa borbe.

Ovo je bio njihov peti međusobni susret, Đoković je upisao četvrti trijumf, a u polufinalu Vimbldona će se sastati sa italijanskim predstavnikom Janikom Sinerom koji je ranije danas istim rezultatom 3:1, savladao još jednog ruskog predstavnika, Romana Safiulina.

Novak jedino u prvom setu nije odigrao na svom nivou, pogotovo kada je servis u pitanju, što je Rubljov uspeo da kazni brejkom u devetom gemu, da bi u narednom gemu na svoj servis Rus dobio prvi set sa 6:4.

Ali, to ne samo da nije poremetilo Đokovića, nego ga je samo “probudilo“ da zaigra najbolje što može. To se najbolje vidjelo u drugom setu kada je Rubljovu prepustio samo gem.

I preostala dva seta su bila manje-više rutina za Đokovića koji nastavlja svoju fenomenalnu seriju pobjeda na Vimbldonu.