Партизан рутински против ФМП-а

KK Partizan

Кошаркаши Партизана савладали су госте из Железника резултатом 74:69 у оквиру седмог кола АБА лиге.

KK Partizan

Тако су црно-бијели задржали савршен учинак од почетка сезоне, док је ФМП претрпио други пораз у регионалном такмичењу.

Екипа Жељка Обрадовића је контролисала резултат од почетка до краја сусрета, да би у финишу ФМП ипак успио да унесе неизвјесност пошто су последњу четвртину добили 21:12.

Већ током прве четвртине Партизан је имао двоцифрену предност, а одличан у тим моментима био је Алекса Аврамовић који је у првих 10 минута постигао седам поена.

Наставили су црно-бијели са одличном игром и у другој дионици, па су после тројке Уроша Трифуновића отишли на +16.

Ипак, у финишу полувремена ФМП прави серију 7:0 којом су колико-толико ухватили прикључак, па се на одмор отишло са предношћу домаћина – 39:30.

У трећем кварталу Партизан је готово све вријеме имао двоцифрену предност и контролисао дешавања на терену.

Дјеловало је да ће Партизан уписати убједљиву побједу, али је ФМП заиграо много боље у последњих десет минута.

Успјели су „Пантери“ да смање на -5, али је Партизан ипак одбио напад гостију и задржао максималан учинак.

Најефикаснији у редовима Партизана били су Зек Ледеј са 18 и Алекса Аврамовић са 15 поена.

На другој страни блистао је Ебука Изунду са 20 поена, док је Брајс Џонс дао 15.