Iznad Krimskog mosta primjećen je gust dim, a u blizini mosta trenutno se odvijaju operacije protivvazdušne odbrane, javljaju ruski mediji.

Gubernator Sevastopolja Mihail Razvožajev rekao je da je ruska vojska koristila standardna sredstva kamuflaže, poput dimnih zavjesa.

U ruskim medijima govori se i o operacijama protivvazdušne odbrane koje se odvijaju u blizini mosta, a tokom jutra pojavile su se i informacije o preletu raketa iznad Sevastopolja. Za sada nema informacija o tome da li je neki od tih projektila pogodio Krimski most, ili da je oboren od strane ruske PVO.

Saobraćaj na Krimskom mostu je privremeno blokiran , pomorski i kopneni javni prevoz su obustavljeni.

Podsjetimo, i tokom prethodnih napada na Krimski most, ruska vojska koristila je dimnu zavjesu kao kamuflažu protiv ukrajinskih projektila.

pogled.me