Predsjednik Opštine Pljevlja Dario Vraneš ocijenio je da je veliki broj nekadašnjih članova Demokratske partije socijalista (DPS) prešao u Pokret Evropa sad (PES), što je, prema njegovim riječima, dovelo do približavanja politike te stranke bivšem režimu.
Komentarišući odluku pljevaljskog odbora PES-a da ne podrži inicijativu Demokratske narodne partije (DNP) o povlačenju priznanja tzv. Kosova, Vraneš je kazao da su građani Pljevalja razočarani politikom te partije.
– Nije slučajno što je PES u Pljevljima u opoziciji zajedno u klupama sa Demokratskom partijom socijalista. Oni su 2023. godine došli na vlast isključivo glasovima srpskog naroda. Međutim, građani Pljevalja su vidjeli gdje vodi politika PES-a, od četiri odbornika sada su im ostala dva, koja su u opoziciji u klupama zajedno sa DPS-om – rekao je Vraneš.
On smatra da će građani na narednim izborima kazniti takvu politiku.
– Mislim da je upitno da li će preći cenzus. Sigurno je da je narod u Pljevljima prozreo njihovu politiku koja je, nažalost, sve bliža DPS-u – poručio je Vraneš.
Govoreći o odnosu PES-a i DPS-a, naveo je da ga ne čudi njihovo sve veće političko približavanje.
– Što se tiče Pljevalja, definitivno je ogroman broj ljudi iz Demokratske partije socijalista prešao u PES i to su ljudi koji su sada na čelnim pozicijama u Pokretu Evropa sad. Oni koji su bili protiv DPS-a u PES-u su skrajnuti. Zbog toga se i dešava njihov politički pad – zaključio je Vraneš.
Bonus video:
Komentari (0)