Заправо, истиче Бојовић, немамо дилему да се читава ова представа у виду квази-националистичког радикализма и екстремизма изводи са једним јединим циљем, а то је покушај највиших функционера ДПС-а да по сваку цијену заштите своју милионску нелегално стечену имовину и избјегну кривично-правне процесе и кривичне санкције за пљачку Црне Горе коју су извели



Vladislav Bojović
Владислав Бојовић (ДНП)


„ДПС се полако али сигурно разоткрива као кључни фактор нестабилности у Црној Гори. Радикална шовинистичка реторика, копање по ранама, а онда и усиљено и инфантилно провоцирање инцидената постају лабудова пјесма ове криминалне организације. Због тога, сви ми који смо се годинама борили да ДПС пошаљемо у политичку прошлост можемо бити захвални Андрији Николићу, Александри Вуковић, Данијелу Живковићу и посебно Предрагу Бошковићу, због начина на који наступају последњих недеља“, саопштио је Владислав Бојовић, члан предсједништва Демократске народне партије и функционер Демократског фронта.



Према његовим ријечима, ДПС је саму себе свела на групацију видно узнемирених фанатика и екстремиста који имају све већи проблем са самоконтролом, утркујући се у понављању излизаних фраза у матрици поражене шовинистичке идеологије са јасним елементима фашизма.



Они иду толико далеко да би и даље да прогањају Српску православну цркву која је након величанствених литија и парламентарних избора одржаних 30. августа дугорочно учврстила свој вјековни канонски и државотворни статус у Црној Гори„, рекао је Бојовић и додао:



Дјелује да преостали гласноговорници ДПС-а још увијек не схватају да извјесно наступа нова политичка реалност у Црној Гори и да економски угрожене грађане све мање интересује њихово изигравање заштитника државе коју су опљачкали. Или ће ипак бити да схватају, али се праве да им то још увијек није допрло до свијести„.



Заправо, истиче Бојовић, немамо дилему да се читава ова представа у виду квази-националистичког радикализма и екстремизма изводи са једним јединим циљем, а то је покушај највиших функционера ДПС-а да по сваку цијену заштите своју милионску нелегално стечену имовину и избјегну кривично-правне процесе и кривичне санкције за пљачку Црне Горе коју су извели.



Да избјегну оно што грађани очекују да услиједи након смјена ДПС послушника у тужилашву и судству. У позадини постизборне радикализације реторике и хистеричног екстремизма ДПС-а стоји паника и страх од суочавања са правном државом. Правну државу треба да успоставимо због осиромашених и незапослених грађана жељних правде, због опљачканих и заробљених државних ресурса, па тек онда и због процеса европских интеграција, због чега Демократски фронт и инсистира на реформи тужилаштва и правосуђа„, казао је Бојовић и закључио:



„Када још увијек заробљено тужилаштво буде реформисано и коначно крене да ради свој посао можемо очекивати додатну стабилизацију политичких прилика у Црној Гори. Тада ће већ бити касно за радикализацију прилика и дестабилизацију Црне Горе коју ДПС покушава да изазове. Лабудова пјесма ДПС-а биће увелико отпјевана и више нико неће хтјети да је слуша.