Хајку на Голубовића спроводила је у јавности његова коалициона саборкиња, Кенана Струјић Харбић, док су га се театрално одрекли и високи функционери ДПС-а, међу којима и његови Пљевљаци - Данијел Живковић и Предраг Пеђа Бошковић

Сага о „непослушном“ или „несхваћеном“ дојучерашњем предсједнику Општине Пљевља, Игору Голубовићу, изгледа да је приведена крају.
Наиме, Општински одбор Демократске партије социјалиста Пљевља, на јуче одржаној сједници разматрао је актуелну политичку ситуацију на државном и локалном нивоу, али и најновија дешавања у Пљевљима која се тичу оставке Игора Голубовића.
Из ове партије су истакли да је Голубовић поступио одговорно у конкретној ситуацији те се још једном показало да у политици ДПС-а доминирају достојанство и принципи а не било каква лична борба за функције и привилегије.
Голубовић је, чак, добио и признање за досадашњи рад, вођење општине и постигнуте резултате.

„ИО и ОО је констатовао да медијске интерпретације изјава Голубовића у претходном периоду не одражавају стварне ставове бившег предсједника, који у потпуности остаје посвећен програмским вриједностима и начелима наше партије. Такође, на сједници је констатована потпуна синергија у дјеловању када је у питању афирмација грађанског концепта даљег развоја Пљеваља и Црне Горе, и пружена пуна подршка раду партије на државном нивоу у суочавању са предстојећим изазовима“, навели су у саопштењу.
Подсјетимо, Голубовић је, ни крив ни дужан, запао у немилост партије због интерпетација његових изјава о графиту Ратка Младића. Хајку на Голубовића спроводила је у јавности његова коалициона саборкиња, Кенана Струјић Харбић, док су га се театрално одрекли и високи функционери ДПС-а, међу којима и његови Пљевљаци – Данијел Живковић и Предраг Пеђа Бошковић.