Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković istakao je da je novi udar premijera tzv. Kosova u tehničkom mandatu Aljbina Kurtija na Srpsku listu i pokušaj da joj zabrani učešće na predstojećim izborimadokaz njegove nervoze i straha od finalnog debakla na glasanju 28. decembra.

„Kao što smo više puta isticali, Kurti nema šta da ponudi svojim biračima sem ogoljene mržnje prema svemu srpskom, nema nikakav ekonomski program, pa povlači novi očajnički potez ne bi li se veštački održao na vlasti“, saopštio je Petković.

Petković je istakao da Kurti na silu pokušava da progura Nenada Rašića u tzv. kosovski parlament, iako ga, kako je naveo, srpski narod neće.

„Dodatno, pokušajem zabrane Srpskoj listi da učestvuje na izborima, Kurti želi na silu da ponovo progura svog miljenika Nenada Rašića u tzv. parlament u Prištini, jer dobro zna da ga srpski narod neće i da ne predstavlja nikog drugog osim antisrpsku vlast iz Prištine“, rekao je Petković.

Kako navodi, ovo je treći pokušaj u godinu dana da Kurti čini sve da zabrani učešće Srpskoj listi na izborima.

„Razlog je to što se Srpska lista jedina bori za interese srpskog naroda i predstavlja branu od Kurtijevog sna o etnički čistom Kosovu i Metohiji. Jedno je, pak, sigurno, a tu lekciju bi i Kurti trebalo dobro da zapamti — na svaki udar na naš narod i Srpsku listu, Srbi će 28. decembra odgovoriti još snažnijim jedinstvom i slogom“, zaključuje direktor Kancelarije za KiM.

Bonus video: